Eski CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen’in ölümüyle ilgili açıklama geldi!

Eski CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, Bodrum ve Ankara’daki iki ayrı atölye bir ayı bulan tedavisinin devam eden mücadelesini kaybetti. Pekşen’in ölümüyle ilgili kızı Ezgi Pekşen’den açıklama geldi.

Pekşen sosyal medya hesabından giriş kapsamına girdiğini kaydetti: “Kamuoyunun hakkında bilgi edinilmemesinden haberdar edilemez.

15 Ağustos 2022 günü akşamı yemek yerken rahatsızlanması üzerine Acıbadem Bodrum Aciline gidiyor. ‘Göksünde bir yanma yemeğini, bu acının yemek dönüşüyle’ ifade etti. Yapılan tahlil kan değerleri içindeki aralıkları, EKG’si de normal çıkış.

Ağrı kesici verip bizi eve gönderdiler. Babamın tüm yetiştiricisini bir gece ve sabah erken erkenden yeniden ‘beni götürün’ dedi, yine onun için normal olduğunu söyledi. O gece tansiyonu yükselip alçalmaya ve ateşi yakmaya başladı.

Gündüz değerleri yüksekti, görünümü Çarşamba bütünü. Babamın sorumluluğu ne tuhaftır ki bir sözüm ona (!) gastrologtu. Covid, zatürre vs türlü tahminlerde bulunsalar da bir türlü teşhis edemediler.

Babam belki anlayan çıkar diye yanma gelen tüm doktorlara ‘Göğsümde yayılan, yemekte yaygınlaşıyor. Reflüm var ondan olabilir mi’ diye anlattı. Ama ‘bu memlekette halin diye babama dert yanan o keşke olacaksa ‘boyu bir endoskopi’ demek istemedim.

Bir süre ‘iyileştin’ diye taburcu hasta daha sonra da kötüleşti ve uçak ambulansla Ankara Güven Hastanesi’ne getirildik. Doktorlar yemek borusunun 32.cm’nde kalp hizasında delik olduğunu fark etmiş ve babama sordular.

Babam da eğlencenin yanı sıra fenalaştığını ve bunu Acıbadem’de ifade edeceğini söyledi. Ancak artık kalp zarasıyla giyilmiş, çok fazla kullanılmış bir şekilde uygulanmıştı. Doktorlar ellerinden gelen yapsalar da 22 gün geçmişti.

Benim canım babam onun çizimi gibi gelen tüm mücadeleyi verdi. Yaşadığımız bu acıyı hazmedmiyoruz, yüreğimiz yanıyor. ‘Bedenden giyme’ için yerine ‘size endoskopi’ deseler şu anda Halukşen aslanlar gibi yanımızda planlıyoruz.

Ancak babama konulan yanlış gibi yanlış bilgilerle kandırdığımızı kendimize yediremeyiz. Babamın aşı ile hiçbir ürünü yoktur.”

Fotoğraflar: AA

Leave a Comment