Eski Fenerbahçeli futbolcu Kim Min-Jae’ye büyük övgü!

Napoli’de Kim Min-Jae coşkusu sürüyor. Sezon bu yana Napoli’nin başarında en dikkat çeken isim olan Min-Jae konusunda FIFA erkekleri Oscar Damiani de övgü dolu ifadeler ifadeleri. Eski Andriy Shevchenko, Lilian Thuram, Giuseppe Signori gibi büyük yıldızların da menajerliğini yapmış olan Damiani, özellikle Kalidou Koulibaly ile karşılaştırarak Kim Min-Jae transferini değerlendirdi.

“NAPOLİ’Yİ TEBRİK EDERİM”

Radyo CRC’de konuşan Damiani, “İyi ama çok hata yapan Koulibaly yerine gelen Kim, çok daha iyi. Napoli’yi tebrik ederim“dedi.

2014’te 7,75 milyon Euro bonservis bedeli olarak Genk’ten Napoli’ye transfer olan Kalidou Koulibaly, geride kalan yaz transfer döneminde 38 milyon Euro bonservis bedeli ön ödemeye katkıda bulunmuştu. Koulibaly’nin ayrılığı sonrası ise Napoli 18 milyon 50 bin Euro’luk Fenerbahçe ‘den Kim Min-Jae’yi hazırlıklarına katmıştı.

Spalletti yönetimindeki Napoli’nin oyun anlayışında kısa sürede kritik bir edinen Güney Koreli savunmacı, bu yana 8 maçta toplam 720 sahada hayattayken savunmadaki dakikanda da golle 2 yakın görüşe katkıda bulunabiliyor.

“NAPOLİ UMUT VERİYOR”

Oscar Damiani, Kim Min-Jae transferine ilişkin övgülerde bulunduğunda Napoli’nin şampiyonluk yolunda olumlu sinyaller ifade edildi. Yapmak Darmiani, “Ligin başında ama şu ana kadarki tablo bize umut veriyor. Napoli, böyle uzun bir lig ve Dünya bardağı için yeterli alternatiflere sahip. Spalletti, bu takıma büyük bir kimlik kazandırdı. Takım çok iyi gidiyor. Aktarıcı doğru“dedi.

Leave a Comment