Esnaf lokantasında kapı dışarı edilen Mehmet Şef ilk kez konuştu! ‘Sosyal deney yapılmadı’

Ekranların sevilen programı MasterChef Türkiye’de 5 yıldır süren jüri yapan Mehmet Yalçınkaya, EXXEN’de yayınlanacak bir belgeselin çekimleri için esnaf lokantasındaydı.

Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu internet platformundaki belgeselin hazırlıkları devam ederken, Mehmet Şef’in de projede yer aldığı biliniyordu.

Mehmet Yalçınkaya, ziyaret ettiği bir esnaf lokantasına gizli kamerayla birlikte gidip yemeği kontrol etti. Daha sonra yemeklerin yağlı bulduğunu mekanın ustasına iletti.

Devam eden dakikalarda da usta ile sözlü konuşmaya girişen Mehmet Şef, kapısınıda buldu.

Mekanın ustası Mehmet Şef’e hitaben: ‘Klasik, normal beklentiler olan bir yere geldiniz beyefendi. Öyle çok özel beklentilerin olduğu bir yer değil. Bura normal standartlarda çalışan bir mekan’ diye konuştu.

Mehmet Şef de ustaya karşılık vererek: ‘Tamam ama parayla değil mi ya burada?’ sözleriyle çıkışınca usta şu ifadeleri kullanıldı: ‘Parayla değil burada. Sizin parayla istediğiniz bir yer varsa ayrıntıları lüks lokantalar var. Size yardımcı olsunlar’ dedi.

Mehmet Şef de bu kez ‘Abi parayla yemek yiye’ diye isyan edince usta son olarak ‘Servisi kapattık. Kusura bakma. Yemek kalmadı’ cevabını verdi.

Sosyal medyada yüz binlerce takipçisi olan Mehmet Yalçınkaya, ustanın bu sözlerine binaen evde terk etti. Usta da bir kez daha başka yerlerdeki lüks lokantalara gitmeyi istedi.

KURGU İDDİASI

Devam eden dakikalarda Mehmet Şef’in esnaf lokantasındaki derinliklerini gösterebilmek için bu tarz bir girişimde bulunduğu ileri sürüldü. YouTube ve benzeri uygulamalardaki sosyal denemeyi bir benzerini ısrar etmek isteyenler Yalçınkaya, o anları yanındaki bir kişinin defterini saniye saniye kayıt altına aldı.

MEHMET YALÇINKAYA İLK KEZ KONUŞTU!

Geçen gün TRT 1 kanalında Pelin Çift’in canlı yayın konusu olan Mehmet Şef, esnaf lokantasında başına gelen olayı ilk kez anlattı.

Gazetelerin olayı ‘sosyal deney’ tarafından söylenen Yalçınkaya: ‘Hayır. Sosyal deney değildi. Biz bir esnaf lokantasında adapt ve usulleri yansıtmaya çalıştık.

Bu gibi yerlerde kurallara uymadığın zaman ‘kovulursun’a inanmıyorlardı. Ben de inanmıyordum. farklı bir teslimat hikayesi.

Ben duygulandım mesela. Ustamız şu an seyirci olabilir. Kendisi öyle biri değil. Onu görecekler. ‘Benim kurallarım var’ diyor. Bu kurallara uymayan kişi burada yemek yiyemez.’


ramazan dengiz
Haber7.com – SEO Editörü

Haber 7 - Ramazan Dengiz

.

Leave a Comment