Etkiyi değiştir! Japon devi sinyali verdi: Türkiye’de üretebiliriz

Vila, Nissan’ın yeni X-Trail ve Qashqai modellerinin Türkiye lansmanının gizli Sapanca’da, Nissan’ın Türkiye’deki yatırım planlarına ve Türkiye otomotiv pazarına ilişkin AA denetçisinin sorularını yanıtladı.

Türkiye’de agresif olarak elektrikli araç satışına yönelmelerinin 2030 yaklaşımlarının bir sonucu olduğunu dile getiren Vila, Türkiye’yi artık bir Avrupa pazar olarak kategorize ettiklerini bildirdi.

Avrupa pazarının geniş saç ayaklarının olduğunu dile getiren Vila, “Bunlardan biri artık emisyonunun azaltılması, sıfıra indirilmesi… yanları, araçların güvenli. Özellikleri var.Tıpkı Türkiye’deki yöneticiler genellikle Avrupa ve AB temelli olarak geliştiriliyor. kullanım kullandı.

– JAPON DEVİ NİSSAN’DAN TOGG AÇIKLAMASI

Vila, Türkiye’de otomotiv olan yüksek talebin muhafaza edilmesini ve bu talebin oldukça olumlu kararlarını söyledi.

Türkiye otomotiv pazarının hala hareketli gezegene dikkati çeken Vila, “Türkiye’nin bir avantajı mevcut. Yani hem pazar durmuyor hem de Türkiye’de araç barındırılan yani bin kişi başına düşen araç sayısı az. Bunu geliştirebiliriz, bu bir fırsat. Yine araç parkı da eski , bu da bir avantaj. Bunun üzerine de oynanabilir. Nissan’ın da bunların farkında olduğunu söylemem gerekiyor.” diye konuştu.

Bu talebe cevap vermek için de yürütme görevlileri aktaran Vila, şöyle devam etti:

“Bu duruma tepkimizi, kısa vadeli ve uzun vadeli yanıtlar olarak ayırabiliriz. Kısa vadeli olarak yeni araçları tanıtıyoruz. Yani yeni modelleri Türkiye’ye getiriyoruz. Araçlarımızı Türkiye’de satışa çıkarıyoruz. Uzun vade olarak da Avrupa’daki araçlar, lansmanları Türkiye çıkışları da taşınmaya gayret ediyoruz.Örneğin Avrupa ülkelerinde yaptığımız bir etkinlik var.Şimdi aynısını Türkiye’de planlıyoruz.”

– “TOGG REKABETÇİ OLACAK ANCAK BU BİZİM İÇİN İYİ”

Jordi Vila, Togg’un Türkiye’de elektrikli mobilitenin kullanacağı sunacağı katkıya da değindi.

Togg’un izlenimlerini ancak bunun kendileri için olumlu olduğunu dile getiren Vila, gördüklerini kaydetti:

“Elektrikli otomobiller için altyapıyla ilgili gelişmelerin olması Nissan için de çok büyük olumlu etki yapacak. de bir şey olmuyor.Togg’un bu altyapıya olumlu bir etkisinin olacağından dolayı, farklılıkların satışlarına da mutlaka olumlu bir etkisi olacaktır.”

– “NISSAN’IN TÜRKİYE’YE DAHA FAZLA ARAÇ GETİRME PLANLARI MEVCUT”

Türkiye’deki müşteri talebini karşılamak için Nissan’ın daha fazla araç gerçekleştirme planlarını gerçekleştirdiğini dile getiren Vila, “Türkiye’deki araç kiralamayı, kaliteli araç tüketimini artırmayı düşünüyoruz. Bu bağlamda yeni araçlara ulaşmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Tanıtımı yapılan yeni X-Trail ve yeni Qashqai için bir satış rakamlarının henüz belirlenmediğini bildiren Vila, bu çalışmaların sürdüğünü ve genel olarak belli olunca paylaşılacağını bildirdi.

– “ŞU AN İÇİN BİR YATIRIM PLANIMIZ OLMASA BİLE GELECEKTE DÜŞÜNÜLEBİLİR”

Türkiye’de yatırım planları yapıp yapmadığı yönünde bir soruyu yanıtlayan Jordi Vila, planlamasını şöyle tamamladı:

“Bugün için böyle bir planımız yok. Tabii ki biz hiçbir zaman asla demiyoruz. Türkiye, eğer üretimi başka bir yere götürmek istiyorsak iyi bir aday. Nedenlerle fiyatları var. var Türkiye’nin.Çünkü Türkiye aslında üretim için uygun bir aday.Şu an için bir planımız olmasa bile sürmesi bekleniyor.Üretimi bir yerden başka bir yere gitmek için çok büyük bir ek Yatırım oluyor.Böyle bir arayışa girilirse Türkiye’nin gideceği.Ama bir nokta daha var. Türkiye zaten bu ortaklık içinde doğruluğu markalarının üretim yaptığı bir ülke dolayısıyla Nissan’ın bağımsız olarak, münferit olarak Türkiye’ye girmesi çok olası gibi değil.”

Leave a Comment