Ev sahipleri için duyurdu! Şanslıysanız Vodafone Türk Telekom Turkcell 150 bin TL ödeyebilir

Ev sahipleri için duyurdu! Şanslıysanız Vodafone Türk Telekom Turkcell 150 bin TL ödeyebilir – Türkiye’de ev sahipleri için yeni gelir kapısı düşüşe geçti. Buna göre ise baz istasyonlarının başvurularının kabul edilmesi durumunda mobil operatör işletmesi ödeme yapacak. Ek gelir kapısı olarak sağlanacak olan bu projeler son dönemleri sık bir şekilde konuşulmaya başlandı. Buna göre ise geçmiş yıllardan bu yıllara gelen süreçte Türkiye’de 80 bini aşkın baz noktası yer ediniyor.

Baz istasyonları; Operatör hücrelerinin çekim güçlerini yapılandırmasını ve kullanımına daha iyi hizmet sağlayan bir sistemdir. Bu sistem çok konuşulan konular arasında yer alırken en önemli projelerden biri olarak dikkatleri topladı. Dünya geneli 4,5 G verileri daha yaygınlaşması ve yakın zamanda gelecek olan 5G kablosuz yeni nesil ağ sonrasında ise baz istasyonlarının önemi daha da artacak.

Mobil operatör işletmelerinin en önemli gider kalemleri arasında yer alan baz istasyonlarında; Ev sahibine başvurmaları durumunda o bölgede ikamet edenler varsa Vodafone, Türk Telekom ve Turkcell size 150 bin TL ödeme yapabilir.

DAİRE SAHİPLERİNE EK GELİR KAPISI

Vatandaşlar arasında daha çok “verici” olarak bilinen baz istasyonlarının kurulmasını talep etmeniz durumunda mobil operatör şirketi sizinle iletişim geçmektedir. İşlemleri tamamlanırken üç operatör şirketi ile sözleşme imzalanarak bölgeye göre ödeme tutarları sizlere iletiliyor. Kabul etmeniz durumunda ise 5 yıllık sözleşme imzalanırken anlaşmalar da belirli süreler güncelleniyor.

BAZ İSTASYONLARI NERELERE KURULUYOR?

BTK çevresindeki yer alan bilgilerine göre: Mobil haberleşme sistemleri, birçok baz istasyonundan oluşan çekirdeklerden oluşan bir yapı şeklinde oluşturulmaktadır. Baz istasyonları, “Elektronik Haberleşme Cihazlarından Kaynaklanan Elektromanyetik Alan Şiddetinin Standartlarına Göre Maruziyet Limit Değerlerinin Belirlenmesi, Kontrol ve Denetimi Hakkında Yönetmelik” (Yönetmelik) kısıtlamalarına uyulması kaydıyla kapsama alanı ve kapasite artışı sağlanması gereken yerlerde kurulabilmektedir.

Baz istasyonları; alıcı, verici ve güç ünitelerinden oluşan kabin ile sonucu yaymak için kule, direk, çatı, bina yüzeyleri vb. Kuruluşların oluşturduğu anten birimlerinden oluşan ve mobil cihazlardan iletmeyi sağlayan sistemlerdir.

Baz istasyonları, mobil cihazlarla iletişim sağlamak amacıyla kurulmakta olup, baz istasyonlarının kapsama alanında olmayan yerlerde mobil iletişim kurmak mümkün değildir.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Baz istasyonu kurulmasını isteyerek mobil operatör işletmesi ile iletişimden geçen müşteri konumlarına ve gerekli birçok soruya yanıt verilmesi gerekmektedir. Telefonların bulunduğu bölgede az ya da çok dikkat çekici olması en önemli konular arasında yer alıyorsa çevrede bağlantı bölgelerindekilerdensa baz istasyonu bölgesine gelişi daha da kolaylaşmaktadır.

Leave a Comment