Eyüpspor’a kale garantisi! Yeni Eyüp Stadı projeleniyor: ‘Süper Lig’e çıkınca stadımızı büyüteceğiz’

class=”medyanet-inline-adv”>

TFF 1. Lig’de 14 hafta sonunda ek yakın rakibiyle puan farkını 9’a çıkararak liderliğini sürdüren Eyüpspor’da gündem yeni stat. Kulübün uzun yıllar oynadığı maçlarını Eyüp Stadyumu’nun yenilenmesi adına hizmet etmeye başladı.

10-12 BİN KİŞİLİK DURUM HAZIRLIĞI

Belediye Başkanı Deniz Köken, Eyüp Stadı’nın durumuyla ilgili olarak katıldığı yayında “Eyüpspor Süper Lig’e çıkınca stadımızı büyüteceğiz. Eyüp Stadı’nı proje ihalesine çıkarıyoruz. Stat projesi yapmış firmalar girsin, bize önerileri getirsin. Temel olarak 10-12 bin kişilik tribün buraya nasıl sığar, bunu gruplandırır. Bunun projesini elde etmek için teklif. Daha sonra başta Spor Bakanlığı olmak üzere evin kapısını çalmaya elinde bulundurmuyor. Tüm projeyi hazır hale getirmeye başladık.” şeklinde konuştu.

class=”medyanet-inline-adv”>

KULÜPTEN DENİZ KÖKEN’E TEŞEKKÜR MESAJI

Eyüpspor Kulübü, bunun ardından resmi yayın organlarından “Göreve yaşadığı yerdeki bu yana maddi manevi desteğini esirgemeyen, yeni stadımız için de desteklerini kullanan Eyüpsultan Belediye Başkanı ve Eyüpspor Onursal Başkanı Deniz Köken’e teşekkür ederiz.” Paylaşımında bulundu.

KULAKSIZ: “VAKİT KAYBETMEDEN STAT İNŞAATINA BAŞLAMAK İSTİYORUZ”

Konuyla ilgili DHA’ya açıklama yapan Fatih Kulaksız, “Geçtiğimiz aylarda stat Sayın Cumhurbaşkanımız ile istişare kullandıklarımız. Bu konuda gereken desteği vereceklerini söyledi. Sayın ve Gençlik Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile de istişare ettik. Biz de bu noktada fedakarlık yapıyoruz. Belediye Başkanımız Deniz Köken’in de bu konuda bize çok büyük desteği var. Başkanımız Murat Özkaya bu vizyona liderlik ederek çok ciddi mesai mesaisi. İnşallah şampiyonlukla beraber vakit kaybetmeden stadın inşaatına başlamak istiyoruz. dedi.

“3 BÜYÜKLERDEN SONRA EN ÇOK TARAFTARA SAHİP KULÜP EYÜPSPOR”

Üç büyüklerin ardından İstanbul’da en çok taraftara sahip olan işletmelerin Eyüpspor olduğunu ifade eden Kulaksız, “Stadımızın çevresindeki mahalle insanları tutkulu bir Eyüpspor taraftarı. Son iki sezondur tüm lig maçlarımızı kapalı gişe oynuyoruz. Biz orada modern bir stat yaptığımız zaman taraftarlarımız araçlarına dahi binmeden giderken stada gelip 10-12 bin kişilik bir ambiyans oluşması bizim hayalimiz bu.” şeklinde konuştu.

class=”medyanet-inline-adv”>

Eyüpspora stadı müjdesi Yeni Eyüp Stadı projeleniyor: Süper Lig'e çıkınca stadımızı büyüteceğiz

.

Leave a Comment