‘Fatih Terim ile yazarlar, Florya’dan bir şeyler götürdüler’

Galatasaray’da eski başkan Burak Elmas’ın mağazacılık döneminden sorumlu yönetici olarak görev yapan Vahap Tanrıverdi, gazeteci Hakan Can’ın YouTube kanalında ‘Florya Davası’ olarak bilinen skandal ile ilgili açıklamalar yaptı.

Tanrıverdi’nin açıklamaları şu şekilde:

“Yargılamada suçsuz adamın ismi var, yürütenlerin yok. Dava, kamu vicdanını rahatlatacak şekilde sonuçlanmazsa belgelerle konuşacağım.”

“ARABALARLA BİR ŞEYLER GÖTÜRDÜ”

“Fatih Terim’in çizimleriyle birlikte başka arkadaşlar da ayrıldı. Bir ekip boşaldı. Boşalan ekip arabalarla bir şeyler götürdü.”

“Ek delil, kayıt kameraları ve tutanaklar savcılık “Neden bu ürünleri aldınız” ele alındığında “Taraftarlara dağıtılacak” denmiş. O arkadaşların isimleri dosyada yok, masör bir arkadaş var! Zeytinburnu’nda sahte forma üreten adam Galatasaray çalışanı. Yetmiyor, orijinal formaları sahtesiyle değiştirip mağazalarında sattırıyor. Bu adamın iddianamede ismi yok! İsimler dosyadan nasıl çıktı, öğreneceğim.”

“BURAK ELMAS’A ÜCRESİZ TİŞÖRT VERMEDİM”

“Bu dava sonuçlansın, beklediğim sonuç çıkmasa, elimdeki belgeleri yayınlayacağı. İbra günü konuşacaktım, Burak Elmas izin verecekti. “İyi ki konuşmadık, bey efendi gibi ayrıldık” dedi. Ben de o gün haklı olduğunu düşünüyorum. Mağazacılığın başındayken, Burak Elmas’a bile ücretsiz tişört giydim.

NE OLMUŞTU?

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca karmaşık iddianamede, Galatasaray Mağazacılık ve Perakendecilik A.Ş. tarafından, sponsor şirket kulüp oyuncuları ile teknik heyet için ürettiği orijinal yeni sezon forma, antrenman yeleği, şort, çorap gibi yönetilen, şirket rızası dışında üçüncü kişiler tarafından internet ortamında satışa sunulduğu yönünde savcılığa şikayette bulunulduğu belirtildi.

İddianamede, 13 Ocak’ta yapılan sayımda görülmesi gereken 2 bin 443 parça ürününün kusurlu şekilde kulüplerde çıkarıldığın anlaşıldığı anlaşıldığı için alınanek, malzemelerin, ikinci el eşyaların sunulduğu internetteki bir sitede satıldığı aktarıldı.

.

Leave a Comment