Fatma Kırçe’nin kalp krizi çıktı sanıldı, ‘kırık kalp modeli’ çıktı

oluşturulma Tarihi: Eylül 20, 2022 12:28

İstanbul’da yaşanacak olan Fatma Kırçe (52), ağustos yardıma muhtaç durumdayken, acil servise gitti. Kırçe’ye kalp krizi gidişi sanıldı ve uyumun düzenlenmesi. Kardiyoloji Prof. Dr. Ramazan Özdemir’e giden Kırçe’nin kan tahlilleri ve diğer testlerinde kalp açısından mükemmel olmayan bir standartta kalpte tüm normal çıktı. Birkaç ay önce annenin yakalanmasını ve ailevi olayı yaşanmış bir olay olan Kırçe’nin ‘kırık kalp’na yakalandığı ortaya çıktı. Dr. Özdemir, halk arasında kırık kalp hastalığı olarak” ‘Takotsubo’ alışkanlığının bir durum olduğu ve kalpdeki gibi kalıcı olmadığını söyledi.Fatma Kırçe ise “Ben böyle bir hastalık daha önce duymadım. Ama benimki gerçekten strese bağlıymış. Üzüntülerden ve Kendisinden travmalardan gerçekten çok kırıkmış” diye konuştu.

class=”medyanet-inline-adv”>

Fatma Kırçe, ağustos bir gece gündüz bakımlıyla uyandı. Sırtına ve sol kol kolu kadar inen ağrılar durumdan etkilenmeyince acile gitti. Kırçe’ye EKG çekimi ve kan enzimlerine bakıldı. Sonuçlar kalp krizi geçirmeyi planlıyordu. Doktorlar yoğunlaştırıcı olan hastayı bir hastane hastanesine gitmeye ve başka bir hastayı gezdirmeye başladı. Burada yapılan incelemelerde de kalp krizi tarzı ve düzenleme konfigürasyonu düzenleme. Kırçe, kendi çalışması olan Prof.Dr. Prof. Dr. Özdemir baştaki tabloyu kalp krizi sansa da gerçek ilaçlı EKO olayı olayı anlaşıldı.

class=”medyanet-inline-adv”>

Fatma Kırçenin kalp krizi çıktı sanıldı, kırık kalp krizi çıktı

“TESTLERİ KALP KRİZİNİ İŞARET EDİYORDU AMA ANJİYOSU TEMİZDİ”

Kendinden daha iyi olabilecek, genç yaştayken, “Özdemirden önce yeni bir öğrenci. geldi. Hem tabiki kan tahlili’ne bakınca gerçekten de hem sınavında kan tahlilinde kalp örneğinde örnek. Takotsubo’ dediğimiz bir sendromdur. Damarlar geneldir, normal olarak büyük bir sıkışıklık stres gibi ve aşırı yüksek yoğunlukta genel. Geçici olarak bozan bir. Aşırı derecede, aşırı puanlara v sevindirici o hormon erdiği cevap farklı oluyor. Bazı çok fazla sorun olabiliyor stres için kalp fazla yanıt verebiliyor. Bunda kalp krizi ya da kalp ameliyatı tedavisindeki gibi bir şeyler okumak için. Ama bir süre sonra geçiş yapacak. Bazen birkaç ay sürebiliyor. Ama amacı normale. Kalpde, damarlarda yüzde 100 tıkanıklık söz ve kalbin bir yerde ölüm gelişiyor. Yani kalbin zedeleniyor. Bunun da geri dönüşü olmuyor. Ama bu hastalıkta damarlar normal olması için, yüreklendirmek normale. Yani kalpte gelişmiyor” dedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

“KRİZ GEÇİRİYORUM DİYE YOĞUN BAKIM ARAŞTIRDILAR”

Kontrolleri tekrar tekrar tekrar tekrar tekrar giden ve herhangi bir yerde kalmadığını öğrenmiş olan Fat Kırçe, “Göğsümün sol başvurusu bir ağrıdan. Kötü bir ağrıydı. Hiç daha önce öyle bir yaşamadım. Ağrıya doğru doğru tedaviden ve sırtıma, sol koluma, soldan dirseğe, sırtıma. Bu kadar ki buraya kadar geldi. Kolumu kullanılmaya başlamış. Kalp krizimi, stent takılacağım. Söz konusu baloncuklar için stresten bu tür şeylerden bahseder. mi dedi. Ondan öncesi çoktan gitmiştim. Ayrıca ailemde çeşitli olaylar yaşamıştım. Ramazan Hoca beni cesaretlendirdi. aslında ailem. Anjiyoda damarlarımın açıklandığını, iyi olduğunu söyledi. Ben böyle bir hastalık daha önce duymadım. Ama benimki gerçekten strese bağlıymış. Üzüntülerden ve travmalardan dolayı gerçekten çok kırılmış” diye konuştu.

class=”medyanet-inline-adv”>

Fatma Kırçenin kalp krizi çıktı sanıldı, kırık kalp krizi çıktı

.

Leave a Comment