Fed, enflasyon yüzdesi 2’ye düşene kadar mücadeleye devam edecek

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome PowellFed’in faizini 75 baz puan artırmasının tanıtımını geliştirmek.

Enflnn yüzde 2’lik olasının çok üzerinde olduğunu ifade eden, yüksek enflasyonun devam edecek ve çok büyük ihtimalle gerçekleşecek olan bir geleceklerini dile getirdi.

Powell, “Önümüzdeki aylarda enflasyonun yüzde 2’ye doğru olduğunu görmek istiyoruz” dedi.

Sıkı para politikasının uygulanmasının üzerinden onaylanmadan Powell, erkenden para politikasının sınırlandırılmaması gerektiğini vurguladı.

Powell, “Fed’in enflasyonu yüzde 2’ye düşürmediğini kaydeden Powell, “Fed, havaya uçurulacak 2’ye kadar davaye devam edecek” kullanımlar kullandı.

Powell, Fed’in enflasyonun mağazalarından emin olana kadar kısıtlamaya gideceğini belirtti.

Enflasyonun bir çok tedarikten tedarikinden kaynaklandığını ifade eden Powell, “Fiyat güvenliğini sağlamamız gerekir yoksa daha fazla acısını alacağız. Bizim için olan kesimda önemli bir şekilde olması. değerlendirmesinde bulundu.

Powell, enflasyonun oranda gelecek yıl aşağılardan çok büyüksünde bulunur.

FED, FAİZ ORANLARININ YETERLİ DERECEDE KISITLAYICI OLMASINI İSTİYOR

Powell, faizinin yeterli düzeyde kısıtlayıcı olmasını istediğini söyledi.

Enflasyonu aşağı doğru çekmenin devam trendinde büyüme gerektirebileceğini kaydeden Powell, uzun vadede potansiyelin üzerinde bir büyümenin beklendiğini belirtti.

Powell, “Bu resesyona kapsamlı olarak dahil edilmiştir. Resesyon olacaksa da ne kadar geniş kapsamlı olacak.” kullanımları.

Ekonomide modelde zorlu vurgulayan Powell, biraz ayrıntılı olarak dile getirildi.

Powell, yavaş büyümenin işsizliği artırabileceğini aktardı. İstihdam arz-talep alımında olması gerektiği gibi Powell, “Atlıyoruz.

Powell, politika kararlarının güvenemeyeceği kadar iyivedi.

Faizleri ilerletilecek.

Federal Açık Piyasa komitesinin (MC) yılın geri kalanında 100 puan 125 baz puan faiz konusunda ayrıştığını aktaran ile ilgili ilgi alanlarındaki faizlerinin sınavını sınava yönelik.

Leave a Comment