Fenerbahçe Teknik Ailesi Jorge Jesus: ‘Çok daha iyi olabiliriz’

class=”medyanet-inline-adv”>

Süper Lig’de Alanyaspor’u 5-0 hayata geçiren Fenerbahçe’de teknik direktör Jorge Jesus, maç sonunda açıklamada bulundu.

İşte Jorge Jesus’un açıklamaları;

Takımım her maç daha güçlü bir görüntüliyor. Her maç hocalarının içeriği daha iyi bir şekilde tasarlanmıştır. Bu da avantajımız maçları kolaylaştırıyor hem ofansif hem defansif anlamda.

ÇOK DAHA İYİ OLABİLİR

Ligde 6 maç oynadık, 20 gol attık. Ofansif çok tehlikeli görünüyor. Ancak, hala çok daha iyi olabilir. Hala daha iyi seviyelere çıkabiliriz.

ŞAMPİYON OLURSAK ÖNEMİ VAR

Rekorların, ancak şampiyonluk kazanacak var. Gol rekoru iyi bir gösterge. Kaleci İrfan Can onun dışında oyuncum süre aldı. İyi yolda ilerliyoruz. Biz 11 kişilik bir takım. Herkesten oluşan bir takım kurduk. Kaliteli bir takımız. Ailemiz var. Bu da işi kolaylaştırıyor.

class=”medyanet-inline-adv”>

BEŞİKTAŞ MAÇI YORUMU

Fenerbahçe için imalat sanayinin kim karakterini bir parça yok. Rakibimize faydalanmak amacıyla bizler için kendi fikirlerimizi geliştirmeye çalışıyoruz. Maçı böyle olacak, bir maç da…

HERKES ÖNEMLİ BİR ROL SAHİP

Biz tek bir fikir üretme. Rennes maçında 11’de potansiyel 3 oyuncu sadece 11’deydi. Takımın çok ayarlanabilmesini sağlıyor bu durum. Herkes önemli bir rol sahibi. Sadece İrfan Can Eğribayat 11’de çıkmadı. Onun kıyafetleri 11’de. Bu da ekibi daha çok güdülü olup zayıf hissetmesini sağlıyor. Sahada listelerinde bulunabilecek şeyler var. Takımım da bu olması. Daha fazla değerlendirmeye uygun hale getirilecek, geliştirilecek bir hale getirilecek. Bireysel olarak geliştirmende oyuncular, takım da yapacaksınız. Türkiye A Milli Takımı’na giden 5 tane oyuncu var. Bu da meyvesi. Her zaman daha iyi olabiliriz.

SAKATLIK AÇISINDAN İŞLER İYİ GİDİYOR

Sakatlıklar özellikle üç günde bir maç yapanlarda daha sık olur. Bizim takımımızda bir maç yapan takımlara kıyasla sakatlığa daha yatkınlık. Sağlık onu korumak için çok çalıştırma. Sadece Luan Peres sakat, o da bacağını direğe çarptı. Sakatlık iyi gidiyor işler. Olmadığı gibi olacak. Milli takıma giden yollarda hastalanma oluyor.

İSMAİL YÜKSEK MİLLİ TAKIMIN GELECEĞİ OLACAK

class=”medyanet-inline-adv”>

İsmail, kendine güvenen genç bir oyuncu. Kazanma hırsı var. Her zaman atışını yapıyor. kadınlara kadar da iyi maçlar çıkardı. Sadece Türk Milli Takımının değil, tüm takımlar’ın çocukları. Kendisi Türk Milli Takımı’nın geleceği olacak. Bir anlamda itibari ve kişiye özeldir.

ARDA’NIN DEĞERİNİ BİLİYORUZ

Arda henüz 17 yaşında bir oyuncu. Herkes onu beğeniyor. Ama hala tabi ki geliştirmesi gereken şeyler var. Fenerbahçe ile kıyasladığımızda milli takımda oynamak daha da zor. Onun şimdiden için hazır olması için. Oyuncunun vereceğini. Adım adım öğrenmeli ve değiştirmeli. Vücudun çok güçlü değil, topsuz çok hızlı değil. Geliştireceği şeyler var. Yaşı olan normal bunlar. Topla çok yetenekli bir oyuncu ama futbol sadece bu değil. Futbolda kullanılan şeyler var. O da Türk Milli Takımı’nın geleceği olacak.

class=”medyanet-inline-adv”>

.

Leave a Comment