Fenerbahçe ve Trabzonspor’dan Barinov Yorumu!

Jorge Jesus yöneticilik sezonuna başarılı bir giriş yapan Fenerbahçe ‘de kadro çalışmaları sürüyor. Takımdan gidecek isimlere yönelik çalışmaların yanı sıra kadronun güvencesi adına da bazı isimlere gelmekte fayda var. Son olarak Lokomotiv Moskova’nın oyuncu oyuncusu Dmitry Barinov’un ismi Sarı-Lacivertliler ile anılıyordu.

‘Türkiye’ye gidiyorum’ yorumu

Geçen hafta Rus basınına konuşan Dmitry Barinov, sezon sonunda Türkiye’den bir takıma transfer olacağını belirtmişti. Gideceği takımların Avrupa kupalarında oynayacakları bir ekip ürettikleri Barinov’un Fenerbahçe’nin kendisiyle ilgilendiğini açıkladığı aktarılmıştı.

Adı Galatasaray ile anılmıştı

Barinov’un ismi, yaz bilgisi Türkiye’den Galatasaray ile anılmıştı. Sarı-Kırmızılıların orta saha transfer adına arayışlarının sürdüğü dönemde Barinov’un listede olduğune yönelik gönderilere geldik.

Başakşehir’den yalanlama geldi

Barinov’un açıklamaları ile Başakşehir’e gideceği söylentisi ortaya çıktı. Konuya ilişkin Championat’a konuşan Başakşehir Medya ve İletişim Sorumlusu Gökhan Yılmaz, böyle bir söylentiyi ilk kez söylediklerini belirten iddiaları yalanladı.

Fenerbahçe’den açıklama

Rus oyuncunun iddiaları sonrası bir açıklama da Fenerbahçe cephesinden geldi. Sarı-Lacivertlilerin yöneticilerinden Selahattin Baki, konuyla ilgili Rus basınından Sport-Express’e konuştu.

İddiaların doğru olup olmadığını açıklama sorusunu yanıtlayan Baki, “Barinov’un Fenerbahçe’ye transferi mi? Böyle bir şey mümkün değil. Zaten kadromuzdaki oyuncularla yabancı sınırımız dolu” kullanım kullandı.

Ahmet Ağaoğlu: Böyle bir şey yok!

Rus basını, Trabzonspor’un Barinov’u isteyip istemediğini Ahmet Ağaoğlu’na sordu. Başkan, “Barinov’la ilgilenmiyoruz. Böyle bir şeyden kesinlikle haberim yok” cevap verdi. Kulübüyle kontratı sezon sonu bitecek 26 yaşındaki Barinov’un piyasa değeri 11 milyon Euro olarak gösteriliyor.


Mehmet Can Belören
Haber7.com – Spor Sorumlusu

Haber 7 - Mehmet Can Belören

.

Leave a Comment