Fenerbahçeli Willian Arao: Bu yaşam ortamı hayalimdi!

Sezon başında Flamengo’dan 3 milyon Euro bedelle kadroya bağlı ve son dönemdeki nedeniyle büyük soru işaretleriyle Willian Arao kısacık kısalığı, Fenerbahçe formasıyla kısa sürede. Teknik direktör Jorge Jesus’un değişilmez ismi olan Brezilyalı futbolcu, eskisiyle yeniden bir araya gelmeden gelen hocayı buldu ve Sarı-Lacivertliler’de en önemli parçalarından biri olacak geldi.

A’dan Z’ye…

30 oyuncu milli ara dünya ülkesi’nde röportaj verdi. Fenerbahçe’yi neden kullanman, senaryona, Jesus’tan, duruma kadar çok konu hakkında açıklamalar yaptı. Söz şimdi Willian Arao’da…

‘Ayrılmak kolay olmadı’

“Fenerbahçe’de çok mutlu olacağım. Yeni deneyimler elde ediyorum. Avrupa’da oynamak, bu deneyimi yaşamayı hep hayalimdi. bir günlük hayatta yeni bir projeye gitmek, bir günlük tesiste.

‘Başkan sizi iyileştireceğinden emin olabilirsiniz’

“Jorge Jesus beni aradı. Projeyi, kulübün amacıni, rolümü anlattı. Bana güvendiğini. Jesus’tan bir telefonda, bu çok önemli. Zaten Avrupa’ya gitme ve bir ligde oynama hayalim vardı. teknik direktör Jesus ise ‘Hayır’ diyemezsiniz.Her şey daha rahat olur. Ayrıca, kulübün başkan yardımcısıyla da konuştum.

‘Fenerbahçe’de rolüm değişti’

“Fenerbahçe, Flamengo gibi büyük bir kulüp. Çok büyük taraftarı var. çok. Baskı. Benim için.içinde benim için. Flamengo’daki futbol, ​​Fenerbahçe’de oyunum değişti. Bana birkaç seçim seçeneğimiz vardı.

‘İsa’nın tutkusu giderek artıyor’

“Jorge Jesus, aynı Flamengo’daki gibi. Elbette insanlar her zaman farklı ve yeni şeyler öğrenir. Ancak, Jesus’un futbol tutkusu her zaman büyür. Futbolu yoğun yaşıyor. Hala saha devam eden kişi. Her antrenmanda bir şeyler öğretiyor. ile tekrar çalışmak harika…”

‘Eşim ve çocuğum erkeklerdi!’

“Türkler’in futbol tutkusu, Brezilyalılar’dan çok daha fazla. Bir karşılaşmaya bir şey atıldığı için kulübümüz ceza aldı. O gün merkezli olan kişilere bakış açısındaydı. Men alınanlardan biri şık ve çocuklarımdı. Stadyumdaki sayıları da sizi aldatmasın Milyonlarca taraftarı olan bir grup. Sokakta, dev gezerken sürekli şampiyonlar ile yaşıyorum. Sürekli tezahüratlar yapıyorlar.

‘Şampiyon olmak’

“Avrupa Ligi’nde zorlu bir hazırlık. kadroları büyük olan takımımız var. Ancak, bu bölümden büyük takım olarak hedefimiz.

.

Leave a Comment