Fenerbahçe’ye Alman stoperi: Timo Hübers!

Attığı gollerle büyük sükse yapan F.Bahçe bu sezon en büyük sıkıntısını savunmada yaşarken, stoper bölgelerinde yapılacak takviye için adayların sayısı da artıyor. Bu doğrultuda geniş bir liste hazırlamaya başlayan sarı lacivertlilerin, genç ve gelişime açık isimlere yöneldiği biliniyor. Fotomaç’ın haberine göre; Sözleşme bitişi gelen adayları da listeye ekleyen F.Bahçe’de oğlu gelecekse Bundesliga ekibi Köln’lün Timo Hübers oldu. İzleme komitesinin teknik direktörü Jesus’a sunarak onayını alan 26 yaşındaki stoperi yönetime de raporladığı ifade edildi.

LİSTE BAŞI DEĞİL AMA…

1.90 boyundaki savunmacının devre süresinin sonuna kadar takip edilmesine kararlaştırıldı. Listede ilk sırada olmayan Timo Hübers için piyasa araştırmalarına başlandığı da belirtildi. Asıl mevkisi stoper bölgesi olmasına rağmen sağ bek olarak da görev yapabilen Alman futbolcu, ön libero mevkiinde de oynuyor. Daha önce Hannover 96 takımının da forması verilen Timo Hübers ülkesinin 18 yaş altı milli takımlarına seçilmişti. Tecrübeli futbolcuların uzun boyu nedeniyle hava toplarına oldukça hakim…

Kulüp kariyerinde 186 resmi oyunda oynayan Hübers 15 gol, 4 asist üretti. Mevkisine rağmen sadece 1 kırmızı kart gören oyuncu, bu sezon Köln’de 12 maç oynadı. Oyuncunun piyasa değeri 7.5 milyon euro civarında.

DEĞERİ 1 YILDA UÇTU
Oyuncunun yükselen performansı piyasa ömrünün de yansıdı. Geçen yıl aralık bilgisi değeri 1.5 milyon euro civarında olan 1.90 boyundaki futbolcuya haziran ayı itibariyle 7.5 milyon euro değeri biçilmeye başlandı.

KOLAY KOLAY SAKATLANMIYOR

Timo Hübers’in önemli yerlerinden biri de çok sık sakatlık yaşamaması. 26 yaşındaki futbolcu, bu sezon sadece küçük bir kas problemi yaşadığı için 1 hafta sahalardan uzak kaldı. Oyuncunun daha önceki en ciddi sakatlığı ise 2020- 2021’deydi. Kas çarpması yaşayan oyuncu 2.5 ay forma giymemiş ve 8 maç görev yapmamıştı.

SİSTEME UYGUN

Köln, 2 sezondur Bundesliga’da çıkış gösterirken Timo Hübers de bu yuva içinde temel taşlardan biri olmayı başardı. Uzun boyundan beklenmeyecek şekilde hızlı bir oyuncu. Savunmayı önde gelen kurmayı yedi Jorge Jesus’un takımında tam olarak bulunan topluluklarda bir isim olur. En büyük zaafı zamanlama hatası, fazla faul yapması. Bu sezon 20 maç 7 sarı kari izleme de bundan kaynaklı. Hübers, Fenerbahçe’nin dar savunmasında farklı özelliklerle fayda sağlayacak.

.

Leave a Comment