“Firari devletin sorunu” diyen Sinan Engin: Belgeselde Hakan Şükür ve Arif Erdem’in işleyişi

Netflix’in Fatih Terim belgelerinde 1996-2000 yılı hastanelerinin görüntüleri FETÖkürür ve Arif Erdem’e Beşiktaş’ın eski eğitim ve teknik direktör Sinan Engin’in tepkisini çekti.

Sinan Engin ve Ertem Şener FETÖ firarilerinin kayıtlarıde olması gerektiğini savundu.

Beyaz TV’de Beyaz Futbol adlı programda şekillendiren Sinan Engin, perşembe günü’te yayınlanan Fatih Terim belgelerini eleştirdi.

Ertem Şener’in moderatörlüğündeki programda organizatör Engin, “Bazı takılmam. Ben o futbolcuların gollerini ve belgeleride verirdim. Hakan Şükür ve Arif Erdem goller atmış, zamanla elde edilenler adlarını geçmiyor. Şu an ne yapmış, neredeymiş, firardaymış bunları beni ilgilendirmiyor. Bu devlet kendi sorunum. Ben burada. Bu adam goller atmış, tarihe adını yazdırmış. Adı değişken bence. Yarın bir gün Türkiye’ye gelecek da verecek. herkese yardım eder. Ey hayırlı olsun. Fatih Terim veya belgeseli yapanlar muhtemelen tepki alırız diye kullanmadılar. De gibidiğimler ve bu ürün yardımcıları yoksin. O da gelecek varsa, yargılanacak ya dasını çekecek. Ben futbol adamı beni ilgilendirmiyor başka ne yapıyor arkadaş” dedi.

Programn moderatörü Ertem Şener ise “Hakan Şkür’ün futbolculuk dönemi goller bence de verilmeli. Hertha Berlin, Leeds United maçı ve daha birçok maç Hakan Şükür’ün geçeceği maçlar. Futbolculuk dönemindeki Hakan Şükür silinemez“FETÖ’nün eğitimlerini almada yer alma konusunda savunuculuk yapıyor.

Leave a Comment