Ford, elektrikli E-Tourneo Custom’ı görünümü

Ford Pro, uzun yıllar çok amaçlı minibüs serisine öncülük eden Tourneo çevresindeki tam elektrikli gelişmiş güç aktarım sistemine1 sahip olan ve Ford Otosan Kocaeli fabrikalarında üretilecek yeni nesil E-Tourneo Custom işletim sistemi.

2024 yılında Avrupa pazarına teslimat dört yeni tam elektrikli Ford Pro modelinden biri olan E-Tourneo Custom, sekiz kişiye kadar koltuk kapasitesiyle hem kişisel müşteriler hem de ticari müşteriler hedefleniyor.

Van, Kombi, Kombi Van ve Minibüs gövde yapıları ile yapılacak E-Tourneo Custom’da yeni model raylı koltuklarla plastik seçenekler, otomatik elektrikli kayar yan muhafazalar, B&O ses sistemi,2 dijital kart anahtar, panoramik cam tavan ve eğimi ayar seçenekleri çalıştıran bir direksiyon simidi gibi çeşitli üst düzey özellikler sunulmaktadır.

Müşteriler daha fazla plastikliğe ihtiyaç duydukları uygulamalar için, Tourneo Custom sonunda dek barındırmayan en kapsamlı parçası olan bu aracın yeni Şarj Edilebilir Hibrit (PHEV) versiyonunu da seçebilecek. Yeni model ayrıca yüksek verimli vites sekizli otomatik şanzıman ve ilk kez akıllı dört tekerlekten çekiş sistemi ile üretilen yeni nesil Ford EcoBlue dizel motor seçenekleriyle de tercih edilebilecek.

EcoBlue dizel motorlu Tourneo Custom modelinin 2023 modelinden itibaren otomatik olarak teslim edilmesi, ilave versiyonların ise yıl sonuna doğru muhafaza edilmesi planlanıyor.

Leave a Comment