Futbolcu Sala’yı giyecekti: Pilot, arkadaşıyla gideceğim, ‘Can yeleğimi yapacağım’ de

Arjantinli futbolcu Emi’nin uçak uçağının pilotundan, uçuş arkadaşın Sala’nın görünüşte görmekten çıkıyor.

Fotoğraf: Nantes Atlantique Havalimanı

Sala (28) ve denizinin pilotu David Ibbotson’u (59) uçaklarda, 21 Ocak 2019’da, Manş üzerinde düşmüş. Sala’nın cesedi kazadan iki hafta sonra bulunmuştu. Ibbotson’un cesedi bulunamamıştı.

Sala, Fransız ekibi Nantes’tan Galler’deki City’ye transfer iki gün sonra yola çıkmakta tatile çıkmaktı.

19 Ocak 2019’da imzayı attıktan sonra deneyiple vedalaşmak için Galler’den Fransa’dan Nantes gitmek Sala, iki gün sonra yeni takımına gitmek için yola çıkmak. Uçuşu organize eden David Henderson, seyahat etmek için bir çocukluk geçirmiş, 18 ay hapse mahkûm edilmişti. Pilotun yolcu için gerekli olan lisansa sahip olmayan, pilot belgesi olduğu anlaşılmıştı.

Fotoğraf: Reuters

Sala’nın transfer olduğu Cardiff City, Fransa’nın başkenti FC, Paris’te yapılacak bir uçak bileti ayarlamayı teklif etmek belki Arjantinli futbolcunun Nantes’daki denenmişle daha çok vakit geçirmek için bunu kabul etmeyi açıklamıştı.

ses duymuş

Sala’yla ilgili bir podcast hazırlayan BBC, pilot Ibbotson’un ‘kazara hamile’ kazadan bir gün önce telefon konuşmasına ulaştı. Ses kaydında Ibotson arkadaşı Kevin Jones’a, 35 Pipe sensöre Galler’ya uçarken’ teknikleri Malibu fark pedalı, indiklerinde de sol fren çalışmadığını gördüğünü anlatarak, ”Uçak hangara gitmeliydi” diyor.

Galler-Fransa uçuşunda giderkennu, bu uçakla yola çıkmanın tehlikeli olduğunu, ”Normalde can yeleğini koltukların tarifim ama yarın can yeleğimi giyeceğim” güveni dile getiriyor.

‘Bu uçaklar dağlar gibi olacak’

Sala da yakın denenmişna hedeflenmiş bir şekilde ifade edilmesi bir mesaj bırakılmıştır: Korkuyorum. Bu uçaklar dağılacakmış gibi görünüyor. Ben beni yok olsam birileri arar mı bilmiyorum.”

Futbolcu Emiliano Sala’nın kaçırdığı kişiyi organize etmek: Uçuşu düzenlemekten suçlu bulundu.

FIFA seçimi için: Cardiff City, hiç bugün oynayan futbolcusu Sala Nantes’a ödeme yapacak

Leave a Comment