Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’ten Ronaldo transfer açıklaması

Galatasaray Üniversitesinin kalıntısının 30. yıl dönümü için üniversite yerleşkesinde düzenlenen bir etkinliğe katılan Dursun Özbek, AA muhabirine özel açıklamalar yaptı.

Dünyaca ünlü Portekizli futbolcu Cristiano Ronaldo‘nun Manchester United ile sözleşmesinin feshedildiği ve galatasaray Taraftarının yoğun sosyal olarak kitlesel olarak bu kişinin sarı-kırmızılı kulübeye varmalarında yaşadıklarında hatırlatılması üzerine Özbek, “Şu anda ilgili arkadaşlarla da konuşuyorum. Ronaldo planlarımız içinde yok.” kullanım kullandı.

Galatasaraylı taraftarlar, Ronaldo’nun Manchester United ile yollarının ayrılmalarının ardından sosyal medya üzerinden yönetime Portekizli yıldızının transfer edilmesi yönünde mesajlar göndermişti.

🟡🔴 GALATASARAY HABERLERİ

37 yaşındaki futbolcunun sosyal medya hesaplarını “Galatasaray’a gelin” mesaj dolduran sarı-kırmızılı taraftarlardan kişi paylaşımını beğendiği iddia ettiği ekran görüntüsü yine sosyal medyada gündem olmuştu.

“İnşallah mayıs döneminden itibaren beklediğimiz yola ulaşacağız”

Başkan Özbek, Galatasaray’ın Spor Toto Süper Lig‘deki performansı da değerlendirdi.

Sarı-kırmızılı takımlar Medipol Başakşehir’i 7-0 gibi farklı bir skorla yenmesinin camiayı mutlu gördüklerini söyleyen Özbek, şunları kaydetti:

“Tabi camia mutlu olunca biz de o derece mutluyuz. Zaten yönetimin görevi camiayı mutlu etmek, taraftarlarımızı mutlu etmek, bunun bilincindeyiz.

2022 FIFA Dünya Kupası liginde verilen arada takımın performansını daha da yukarı çekmek için çalışacaklarını aktaran Özbek, “İnşallah mayıslarda, mayıs sonunda da beklenen sonuçlara ulaşacağız.” diye konuştu.

🟡🔴 GALATASARAY HABERLERİ

“7-0 sürpriz bir sonuç”

galatasaray‘ın Medipol Başakşehir karşısında aldığı skorla ilgili “Sizin için de bu skor sürpriz oldu mu?” sorusu üzerine Özbek, dışarda dile getirdi:

“7-0 tabii sürpriz bir sonuç. Yalnız ilk devrenin sonuna doğru 3-0’ı bulduklarında arkasının geleceği biraz belli oldu. Dolayısıyla önemli bir sonuçtu. Sonuç camiayı da çok mutlu etti ve hepsinden önemlisi, orada oynanan futbol da çok gösterimi. Güzel bir futbol, ​​çok güzel hareketler. Takımın asıl performansının ne olduğunu takımda gösterdi. Ben hepsine teşekkür ediyorum, teknik ekibe de teşekkür ediyorum. Camiayı araya girmeden evvel sevince boğdular. Sağ olsunlar, var olsunlar.”

“Fransa’yı beğendim”

2022 FIFA Dünya Kupası’nda favori ülkelerinin kim olduğu maçında Özbek, “Benim favori takımım Arjantin’di ama Arjantin kazaya çarptı (Arjantin’in Suudi Arabistan’a 2-1 yenilmesi). Onun için favorisini tespit etmek zor. Fransa’yı izliyor, Fransa çok güzel oynadı. Maçların hepsini izleme şansım olmadı. Peyderpey izleyeceğim ama Fransa’yı izledim. Herhalde bu sene de onlar gidecek diye düşünüyorum.” cevabını verdi.

Leave a Comment