Galatasaray, Fenerbahçe’nin gözdesi için devrede!

Galatasaray, Fenerbahçe’nin de toplanmasındaki Fransız golcüsü Musa Dembele’nin transferini erken gezmek üzere kolları sıvadı. Seferovic’le Ocak yolunda yollar ayırmaya sınırı Sarı-Kırmızılılar, Icardi’nin de bonservisinin alınması zora girince Dembele harekâtına hız verdi. Fransız kulübüyle bir görüşmeyi ayarlayan Galatasaraylı idareleri, önümüzdeki hafta içerisinde bonservis pazarlığına başlamayı planlıyor.

Erden Timur ilgileniyor

Fransız santrforun metninin bitecek olması, Galatasaray’ın hizmetlerinden biri. Bu sezon takımında istediği şansları bulamayan Dembele de yeni tekliflere oldukça sıcak yaklaşıyor. Sarı-Kırmızılılar ayrıca Fenerbahçe ile girilecek rekabete de hazır. Dembele için kesenin ağzının açılacağı ve Erden Timur’un kendi elinde gireceği öğrenildi.

2016’da gelindi

Kariyerine PSG sıralamasında başlayan Moussa Dembele, daha sonra Fulham’ın genç takımlarında forma giymiş, ardından A takımında yükselmiş ve 2016’da sonunda bitince Celtic’in yolunu tutmuştu. Golcü oyuncu Celtic’e gittiği dönemin adı Galatasaray’la da anılmış, ancak o günlerin kulüplerinin tercihi Eren Derdiyok ve Kolbeinn Sigthorsson’dan yana olmuştu.

İskoçya’da yıldızı parladı

Celtic’te yıldızını parlatan Dembele ise 2 yıl içinde 22 milyon Euro bonservis bedeliyle Lyon’a imza atmıştı. 2021’de yarım sezonluğuna Atletico Madrid’e de kiralanan Moussa Dembele, kontratında oğlunun gelmesiyle, sürücülerden ayrılma kararı aldı.


KAYNAK: FANATİK

Mehmet Can Belören
Haber7.com – Spor Sorumlusu

Haber 7 - Mehmet Can Belören

.

Leave a Comment