GALATASARAY HABERLERİ – Cimbom çığlıkları verdi! Okan Buruk ile…

Galatasaray’ın Süper Lig’de oğlu 3 maçta aldığı 3 galibiyet sarı-kırmızılı takımda yüzlerin gülmesini sağladı. Birkaç hafta öncesine kadar koltuk tartışılan ve Başakşehir maçına kadar süre biçilen teknik direktör Okan Buruk, elde edilen başarılı sonuçların ardından hem başarılaştırdı hem de 23. şampiyonluk yolunda camiaya güven verdi. Bu durum Galatasaray yönetimini de harekete geçirdi. Yöneticiler, Dünya Kupası’ndan sonra geride kalanlar devam edecek lig yarışında Buruk’a moral vermek için kolları sıvadı.

YILLIK ÜCRETİ ZAMLANACAK

Sezon başında 1+1 yıllık sözleşme imzalayan Buruk’un anlaşmasında yer alan opsiyon hakkı kullanılacak. Kendisiyle bir yıl daha çalışılacak. Böylece hem Buruk’un kiralanmasın sözleşmesi ya da gelecek kaygısıyla karışmasını engel olunacak hem de oyunculara “takımın patronu” Okan Buruk mesaj verilecek. Başarılı çalıştırıcı, hali hazırda 17 milyon TL’de yer alıyor. Gelecek sezon yükselme ise anlaşma gereği yıllık ücret 20 milyon TL’ye çıkacak. Buruk’un vergilerini Galatasaray yönetimi öderken sözleşmesinde şampiyonluk bonusunu da aldığı belirtiliyor.

Başakşehir’le şampiyonluk yaşayan, sezon başındaki krallığı formasını terlettiği ve büyük başarı imza attığı Galatasaray’ın başına geçen Okan Buruk, oynattığı futbol ve takıma olan hakimiyeti ile herkesin takdirini kazandı.

Buruk yönetiminde Galatasaray, 13 maç 8 galibiyet, 3 beraberlik alırken sadece Giresun ve Kayserispor’a yenildi. Lider Fenerbahçe’nin 2 puan gerisinde ikinci sırada yer alıyor.

Son üç haftada Karagümrük, Beşiktaş ve Başakşehir karşısında aldıkları galibiyetler sarıkırmızılı takıma büyük güç kattı.

Cimbom, Süper Lig’in en çok gol atan beşinci, en az gol yiyen ikinci takım durumunda…

.

Leave a Comment