Galatasaray ve milli takım eski yıldızı İngiltere’de gündem! “Günde 80 sigara içerdi”

Türkiye’de uzun yıllar Galatasaray forması giymesinin sıcak sistemi Glasgow Ranger’da da İngiliz ekiplerinden Blackburn Rovers’ın yolunda giden ve yolda performansıyla İngiliz taraftarının hayallerine taht kurarak profesyonel futbol kariyerini 2009 yılında gelen yayındaki noktalayan Tugay Kerimoğlu için’nin önde gelen organı Dailystar İngiltere’nin amacı bir makale kaleme aldı.

MYNET | DIŞ HABERLER

TUGAY KERİMOĞLU GÜNDEM OLDU

tugay

Kerimoğlu’nun kötü olan bir şeyi tahmin etmek çizilen makaledeki bazı ifadeler dikkat çekicidir. ‘Premier Lig’in saçma kahramanı, günde 80 sigara içiyordu ama çok zekiydi.’ başlıklıyla okuyuculara aktarılan Kerimoğlu için “Hızlı değildi, uzun mefe koşamazdı ama zeki ve parlaktı” iyin altı çizildi.

“ZARİF BİR OYUNCU”

x1080

Futbolcu olan zarif bir oyuncu, Rangers ile Premier Lig’de 2 maça çıkan ve 10 gol 9 asist olarak “Müth Ligi’nde bir pasen oyunu olan zarif bir oyuncu, Rangers ile Premier Lig’de ve pencere bardağı’nı kazandı ve sonra Blackburn’deki ilk 2002’de Lig maçı zaferine yardıma yardımcı giydi” ifadeleri kullanılırken, 2000 ve 2003 arsında Rovers’ta Craig Hignett’n Kerimoğlu için görüşlerine de yer verildi.

“DEVRE ARASINDA SİGARA İÇERDİ”

x1080 (1)

Hignett Kerimoğlu’nun genel sağlıksızkanlarına karşı Tugay Kerimoğlu’nun genel kapsamının açık tanımında, “Aptaldı, kapsam içerdi, çok şey vardı ama çok zekiydi, ne kadar iyi olduğu gibi olduğu anlamına gelir, onu çok zordu ve vizyonu, sonuçta ve çok zekiydi manipüle etme şekliydi. Dürüst olmak günde 80 sigara içerdi” itirafında bulundu.

“HİÇ DURMAZDI…”

5d987994ae298b6df13cc9ca

Daha önce The Athletic antrenmanı Jansen de Tugay Kerimoğlu için ”Hızlı veya bir oyuncuydu. Çok sigara içerdi, hiç durmazdı. Günde 20 sigara içiyordu. Bir gün bir araya gelmek için henüz Tugay görünmez. Soyunma, tuvalete giden, gidişin üstünden sigara dumanları. Anladık kigay orada.” Tu kullanmıştı.

Ekran görüntüsü_2

TUGAY KERİMOĞLU FOTOĞRAFLARI

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

.

Leave a Comment