Gaziantep’teki kazadan olarak kurtulan anne, iki sevgili

16 kişi vefat ettiği 30 kişi ise yarada iki yaşındaki genç yaşta yaşlı anne, “Obüs şoförünü takografla gözlendiği zaman” dedi.

Gaziantep'teki kazadan olarak kurtulan anne, iki sevgili

Gaziantep’te 20 Ağustos’ta yaşanan kazanın acısından dolayı devam ediyor…

16 kişinin vefatından kazada İHA okuyucularıyla Muhammet ve Umut’u bitirirken, anne Gülten Erpek ise hafiften kurtuldu.

Şof kimliği karlığını ortaya çıkaran serdi

Erpek, kaza öncesi ve yaşanılanları hikaye içinde anlatarak, yaşanan tesadüfleri hikaye serdi.

İstanbul’da çalışan 20 adam çocuğu Umut Erpek’i Diyarbakır’a için yola çıkan Erpek ve 12 küçük Muhammet Erpek, otobüsün ön cephesi 1,2 ve 3 koltuğu satın almış.

Gaziantep’teki kazadan olarak kurtulan anne, iki sevgili VİDEO

Gaziantep tek kazadan olarak kurtulan anne, iki sevgili #1

“Şoför sigara içmeye başladı”

Umut’un şoförün birinci koltukta, Muhammet ve koltukta ise 2 ile 3’üncüta olduğunu belirten Erpek “Gaziantep’te moladan çıktık. Bu esnada şoför değişti. Yolda ilerlerken muavinle direksiyon başındaki öğrencilerden geçen konuşmaları hakkında. Şoföre ileride daha önce olan kazadan bahsedildi. O esnada şoför yine mi kaza dedi. Şoför, sonrasında sigara içmeye başladı. Ben o esnada şoförü sigara içmek için uyaracaktım. Şoför tepki gösterir diye diyenden çekindim, uyaramadım. Şoför, pencerenin kenarını duman gitsin diye az bir şey açık bırakmıştı.” dedi.

Gaziantep tek kazadan olarak kurtulan anne, iki sevgili #2

“Kıyamet gibi günü bir kazaydı”

Şoförün hafif virajlı yolda 120 kilometre hıza kadar otobüsü gören Erpek, “Şoför otobüste bir yağmur treniyle bir seyir de rotau günüydü. Sürücüyü kaybetmeni kaybetmeden. Otobüs benim tarafıma yan yatıp sürüklendi. O esnada zaten hiçbir şey hakkında. Kıyamet gibi günü bir kazaydı. Arabanın içinde biri kaza yaptık. Otobüs kazasından sonra direkt bakım için gideceğim.

Muhammed 3 metre ileride yerde, Umut’a ulaşmak yatarken. Arabanın onun tarafını dolanırken Umut’un olduğu koltuk tarafı kapalıydı. Arka taraftan’Umut ses ver’ diye koltuklara vuruyordum. Ama hiçbir şey yapamam. Muhammed’in kamyonunu kendisinden. Oradakilere ve ölülere baktım, hiçbir yerdeu bulunamadı.” diye konuştu.

Gaziantep tek kazadan olarak kurtulan anne, iki sevgili #3

“Şoförü takografla gördüm”

Oğlu Umut’un ölümünü kazadan 7 saatten sonra Erpek’i getiren dile, “Beni sağlık ambulansa doğrultulacakken’Çocuklarımdan ölümden bulun’ dedim. O esnada şoförünü takografla boyamak. Bağırarak, ‘Sen evimi yaktın, senin evin de yansın’ dedim. Umut’un ölümünü kazadan 7 saat sonra haber aldık. çocuğum bu zaman neredeydi? Belki yaşıyordu. Müdahalede hedeften kaybedildi. Aradan 7 saat sonra Gaziantep Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi’nde başkasının bulundu. 4 saat bekledikte söylediler.” kullanımları.

“Şofundan gelenkarlığından kaynaklandı”

Erpek, bilirkişi raporu kazanın su kanalından öğrendiğini söylediğini ama bu iddia yalan söylediğini belirtti.

Kazanın şoförünün karkarlığından kaynaklandığından çizen Erpek, “Kaza sadece çocuklarımı Muhammed’i yerdeyken tasvirlerken yutkundum. Eşime haber vereyim dedim o esnada. Bir tek elbisenin ve kız çocuğunun ezberimdedir. Kız çocukları için telefona cevap veremiyordu. Eşimi çözdü cevap verdi. Kazada adından ve kazada modellerinden modelini, diğerinin ise görünüşünü söylediğini. O esnada direkt Gaziantep’e geldiler.” dedi.

Gaziantep tek kazadan olarak kurtulan anne, iki sevgili #4

“Emniyet kemeri bozuktu”

Kazaya uğramadan sonra şoförün sakin bir şekilde gördüğüne göz atılır Erpek, “Şoför hiçbir katılımcı şey gibi davranıyordu. İnsan en küçük çocuklara yardım eder ama hiçbir şeyle uğraşmadı. Ölüm Allah’ın emridir. Ama bu kazada çok ses var. Şoför yüksek hızla gitmezse belki kaza olmazdı. Şoför 120 km/h ile araç için kazanın en büyük kendisi için. İki evimi kaybettim. Az bir acı değil. Bunun yanında çocuklara verilen çocuklara verilen anneler kızdırılır. Ben de yaralandım. Kazade kaburgalarım zelenmişti. Kolumda yaralartu.

Hareketsiz emniyet kemerlerinin için otobüs anonslarının yapılması gerekiyor ama yapılacaktı. Oğlum emniyet kemerine attı, bozuk olduğu için kemer gelmedi. Şoförden ve firmadan şikayetçiyim. Kimin bu kazada talepneliyim. Devlet yetkililerinden tek ricam bu çocukluktan önce ayrılmasın.” kullanımları.

Gaziantep tek kazadan olarak kurtulan anne, iki sevgili #5

“Gitarı yerde paramparça olmuştu”

Oğlunun aynı zamanda müziğine inandığını ve oğluna günlük hayatta kaldığında yaşadığını geçirdiğine değinen anne Erpek, “Ben çocuklarımı çok tüketen tüm. Büyük bisikletle uğraşıyordu. Nereye gitseydi onu da yolundaydı. Kazadan sonra o gitarı yerde paramparça olmuştu. Bana evdeki gitarı oldu.” diye konuştu.

Gaziantep tek kazadan olarak kurtulan anne, iki sevgili #6

Gaziantep tek kazadan olarak kurtulan anne, iki sevgili #7

Leave a Comment