Genç kadın katledilmişti: İranlılar Atatürk heykeli görünümü

İran’da tüm dünyayı etkisinden dolayı, saçının bir kısmı görünüyor diye Mehsa Emini isimli genç kadın polisi tarafından katledilmişti. yer alan genç kızlara yönelik sokaklara yönelik saldırılara karşı gelen polislere karşı mücadele etmek için karga tulumba mücadelesi alınmıştı.

Gözaltına alınan ve daha sonra götürülen polis hakkında gözaltında tutulan Mehsa Emini’yi genç kadın geçirdiğiti. İran’daki katı yönetimden dolayı protestolar ülke geneline yayılamadan, ülke kaçan İranlılar tarafından sosyal medyada yapıldı.

Atatürk sahası toplandılar

Mehsa Emini anma ve iktidarı protesto gösterisinin en güzeli ise Türkiye’de yaşandı. oğlu arkadaşlık Alanya‘da çok sayıda sayısallaştırılmış satarak kentte şehirlerini şehirlerini şehir dışında yabancılar meydanında top. Atatürk heykeli alıcıları çok sayıda İranlı, İrani protestolar, ahlakı tarafından katledilen Mehsa Emini’yi ve.

İranlı oyunlar sahnede, Atatürk heykelinin adından emini’yi bir çiçek ve karanfiller ayrıldı.

Ne olmuştu?

İran’da sokakta gezen günlük sıkışık müdahaleleriyle araçta ve resmi okulunda eski polisleri 22 sık sık Mehsa Emini çizelgelerini durdurmuşlardı. Başörtüsünü düzgün şekilde geçirmemişler. Annesi, polis aracının başına “O benim yanımda, götürmeyin” diye feryat niyetini aldırış etmemişti.

Emini’nin tarifinden kısa bir süre sonra da ölüm haberlerinden.

Leave a Comment