Giorgia Meloni, Afrika’daki Fransız sömürgeciliğini anlattı

Meloni, gibi ülkelerin Afrika’nın değerli varlıklarını Fransa’nın sömürmeye son vermesi durumunda, Afrika’dan göçün duracağını söyledi.

İtalya ile Fransa arasında göçmen gerilimi yaşıyor.

Roma göçmenleri kurtaran gemilere yönelik “kapalı liman” uygulaması, Paris ile iplerin gerilmesine neden oldu.

İtalya ile Fransa arasında göçmen gerilimi

Bu yıl İtalya kıyılarına 70 binden fazla göçmen ulaşırken, İtalya Başbakanı Giorgia Meloni ise göçmen düşman tavrını sürdürüyor.

Fransa’nın Afrika’da uyguladığı sömürge politikalarına sert tepki gösteren Meloni, kıtanın sömürülmesine son verilmesi halinde göçün önlenebileceğini söyledi.

Afrika uluslarına yönelik sömürgeciliği anlattı

Meloni, ortak bir televizyon yayınında aldığı para için, “Buna CFA Frangı derler. Fransa’nın 14 Afrika ulusu için bastığı sömürge para birimi.” kullanım kullandı.

Giorgia Meloni, Afrika’daki Fransız sömürgeciliğini anlattı ViDEO

“Yüzde 50’sinin Fransız Hazinesi’ne aktarımını yürütebilir”

Fransa’nın bu sayede Afrika ülkelerini sömürdüğünü anlatan Meloni, Burkina Faso’da altın madeninde çalışan bir oyun karesini de gösterdi.

İtalyan Başbakanı, “Burkina Faso, en komşu ülkelerden biri. Fransa, Burkina Faso için sömürge para birimi basıyor. Bunun içindekiler Burkina Faso’nun ihraç ettiği her şeyin yüzde 50’sinin Fransız Hazinesi’ne taşınmasını istiyor.” dedi.

Giorgia Meloni, Afrika daki Fransız sömürgeciliğini anlattı #1

Meloni’den çözüm desteği: Afrika, sömürgecilerden kurtarılmalı

“Bu çocuğu çekmek için bir tünele indiği altın, en büyük Fransız devletinin kasasına giriyor.” derken, sözlerini şöyle tamamladı:

“Çözüm, Afrikalıları almak Avrupa’ya getirmek değil. Çözüm, Afrika’yı onlardan yararlanan belirli Avrupalılardan kurtarmak ve bu insanların sahipleriyle yaşamalarına izin vermektir.”

Giorgia Meloni, Afrika daki Fransız sömürgeciliğini anlattı #2

Giorgia Meloni, Afrika daki Fransız sömürgeciliğini anlattı #3

Giorgia Meloni, Afrika daki Fransız sömürgeciliğini anlattı #4

Leave a Comment