Gözden kaçan en zararlı alışkanlık! Ölümcül hastalığa yakalanma riskini artırabiliyor

Uykumuzu yeterince almak ve hijyeni korumak, hem sağlımızı hem de ruh halimizi doğrudan azaltmak. Tazelenmeyi, temiz çarşaflarda uyumak çok daha mutlu olmamızı sağlıyor. Ancak çarşafları sık sık değiştirebilir. Yapılan yapılara göre İngilizlerin üçüncü biri yataklarını yılda bir kez yıkıyor. Uzmanlara göre çarşafların, nevresimlerin kullanımının değiştirilmemesi durumuna zemin hazırlayabilir.

ZATÜRRE VE APANDİSİT DURUMLARINA YOL AÇABİLİR

Ekran görüntüsü 2022-11-23 092425

Bazı bölgelerdeki kirli yatak takımlarını zatürre, apandisit ve gonore gibi ciddi bir şekilde yürümeyle sınırlandırmamıştır. Uyku uzmanlarına göre, vücut her gece uyku sırasında binlerce ölü deri yükü ile birlikte sıvı ve yağları dışarı atar. Bu, havuç, astım, rinit ve egzama alevlenmeleriyle bağlantılı birincil bölge salgılayan toz akarlarını çeker.

HASTA OLAN KİŞİLER ÇARŞAFLARINI HER GÜN DEĞİŞTİRMELİ

Ekran görüntüsü 2022-11-23 091707

Bu nedenle, astım ve hasta olmak gibi bazı sağlık kuşağı çarşafların daha sık yıkanmasını gerektirir. “Hasta olan kişiler için çarşafların günlük olarak değiştirilmesi önerilir” diye açıklıyor. Toz akarlarının ilk ve ölü cisimlerinin bazı ailelerinin ciddi operasyonlarına neden olacağına ekliyor.

BELİRTİLERE DİKKAT

Ekran görüntüsü 2022-11-23 091512

“Belirtiler arasında öksürme, hapşırma, deri tedavileri, gözlerde kaşıntı ve burun akıntısı olabilir. Toz akarları da astım koruması için çok yaygın bir tetikleyicidir. “Bu nedenle nevresimlerin daha sıkması yıkanan konforunuz ve sonuçlarınız için oturması.”

ÇARŞAFLARDAKİ BAKTERİLER VÜCUDUNUZA GERİ DÖNEBİLİR

Ekran görüntüsü 2022-11-23 091501

Cleveland Clinic dermatolog Alok Via, tüketicida kendi hücrelerimizden daha fazla bakteri organizması olduğunu açıkladı. “Ölü deri çarşaflarınızda biriktirmenize izin verdiğinizde, bu materyaller gelişebilir. Uzman, cilde geri dönerlerse folikülite yol açabilir” dedi.

ENFEKSİYON BULAŞTIRABİLİR

Ekran görüntüsü 2022-11-23 091414

Tahrişin yanı sıra, kirli çamaşırların bulaşıcı bulaşmasının da mümkün olduğu kanıtlanmıştır. Staphylococcus aureus diğer türlere göre daha hayvanlar olduğu için en tehlikeli hayvanları içerir. Aynı zamanda zatürree gibi ciddi sağlık durumlarıyla da yakından bağlantılıdır.

ÖLÜMCÜL RİSKLERİ AZALTMAK İÇİN HAFTADA EN AZ BİR KERE YIKANMALI

Ekran görüntüsü 2022-11-23 092606

Apandisit, bakteri veya parazitlerin parçalanma sistemlerindeki de bir risktir. Johns Hopkins Medicine, kalın bağırsağınızı ve apandisinizi birleştiren tüp ilk başta tarafından bloke görüntülerinde veya sıkışmasında meydana gelebilir. Apandis patlarsa “ciddi ve koruyucu koruyuculara” yol açabilir. Nevresimlerin bir bulaşma aracı haline getirilmesini önlemek için Bed Kingdom öğrencileri, nevresimlerinizi haftada bir en az bir kez yıkamak için zaman ayırmanızı tavsiye ediyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Kızdı, sinirlendi ama... Hayat kurtaran formüllerKızdı, sinirlendi ama… Hayat kurtaran formüller
Denizi olmayan kente sahil geliyor!  2023'te açılışDenizi olmayan kente sahil geliyor! 2023’te açılış
Sınırlı çalıştırma kara harekatı mesajı!  'Hepsinin kökünü kazıyacağız'Sınırlı çalıştırma kara harekatı mesajı! ‘Hepsinin kökünü kazıyacağız’

.

Leave a Comment