Gözlerdeki varyantlara dikkat! Kalp hastalığı hakkında uyarı veriyor

Göz ve göz çevresi çevresinde en hassas olan yeri. Göz çevresinde ortaya çıkan sert, yapışkan sarı birikintilere ksantelazma denir. Ksantelazma genellikle küçük görülense de yapılan bu süreler vücudunun “sağlıksız yuvalarına” düşmenü ve bunun da kalp büyümesinin bir uyarı işareti olabileceğini düşündükleridir.

SAĞLIKSIZ KOLESTEROL DÜZEYİNİ İŞARET EDEBİLİYOR

Ekran görüntüsü 2022-11-24 091727

Kalp sağlığı , genellikle “kötü” LDL’yi ve atardamar duvarlarınıza yerleşen diğer nedenlerle kalbinize kan değerlendirmesinin kısıtlanmasıdır. Bu ateroskleroz olarak bilinen ve kesinleşenlerle birlikte gözlerinizin yanındaki ksantelazmaya neden olan süreçle aynı olabilir. Amerikan Dermatoloji Akademisi Derneği, “Cildiniz üzerindeki sarımsı-turuncu, mumsu oluşumların” boyutunu “sağlıksız varlıkların varlığına sahip olacağını göreceğini” açıklıyor.

KONTROL ETTİRMEK ÖNEMLİ

Ekran görüntüsü 2022-11-24 091926

Bir göz doktoru olan Doktor Nicole Bajic’e göre, sarı kıvrımlar “en sık” “üst göz kapaklarında ve göz kapaklarının buruna yakın iç kısmında” görülür. Doktorlara göre ksantelazmalara sahip olan herkes kararları veya kalp hastası değildir. Ancak bu durumu kontrol etmesi önemlidir.

GEÇMİŞ ÇALIŞMALARDA DA BENZER SONUÇLAR GÖRÜLDÜ

Ekran görüntüsü 2022-11-24 091951

Kolesterol ve ksantelazmalar arasındaki ışığın gölgesinde olmasına rağmen, geçmiş yaşadıkları ksantelazmalar ve kalp sağlığı arasındaki ilişkiyi desteklemiştir. British Medical Journal’da yayınlanan geçmiş bir çalışma, yamaların kalp krizini, kalp hastalığını ve hatta ölüm tahminini edebildiğini buldu.

KALP KRİZİNDEN ÖLME RİSKLERİ DAHA YÜKSEK

Ekran görüntüsü 2022-11-24 091744

70 ila 79 yaşları arasındaki sarı benekleri olan kalp hastalığı riskinin, olmayanlara göre yüzde 12 daha yüksek olduğunu buldu. Aynı dönemdeki yüzde sekiz risk vardı. Normalde bir şekilde, çalışma, ksantolazmaları olan ancak normal sınıflara sahip olan kullanıcı bile kalp krizinden ölme riskinin daha yüksek olduğunu buldu.

GÖZÜNÜZÜN ÇEVRESİNE DİKKAT

Ekran görüntüsü 2022-11-24 091643

Çalışma, sarı bölgelerin yüksek hücrelerin belirtileri olmasa bile, yine de kalp enfeksiyonu bir işareti olabileceğinin bir devam ediyor. Gözünüzün renkli kısmı olan irisinizin etrafındaki soluk beyaz bir halkası da yüksek yansımalarını sürdürebilir. Buna korneal ark denir.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Seksten sonra yaşananlar göz korkuttu!  Yanmanın sebebi...Seksten sonra yaşananlar göz korkuttu! Yanmanın sebebi…
Yeni nesil cihaz Düzce'deki depremi kaydettiYeni nesil cihaz Düzce’deki depremi kaydetti
AK Parti'ye sürpriz birleşme!  Gündeme damgasını vuracakAK Parti’ye sürpriz birleşme! Gündeme damgasını vuracak

.

Leave a Comment