Gribin düşmanı, antioksidan deposu, tam bir mikropsavar…

Türk mutfağının demir başındaki soğan yolcuğu olduğu kadar faydalarıyla da ön plana çıkıyor. Doğal koruyucu olarak iki üç besinden biri olan doğum sağlığınızı koruma altına alıyor. Soğan çok eski yıllardan beri tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Soğan özellikle baş ağrısı, kalp hastalıkları ve ağız yaralarının tedavilerinde kullanılır.

iStock-645558114

Antioksidan deposu olan soğan vitamin, mineral ve yaşam açısından zengindir. Soğan, içerikteki yüksek C vitamini sayesinde, sistemi güçlendirerek mikroplarla savaşır. Demir emilimine yardımcı olur, hücreler yeniler. Cilt hasarını tamir eden soğan, B9 ve B6 vitaminleri dahil olmak üzere B vitaminleri açısından zengin olan soğan, metabolizmanın muhafazası, alyuvarların tükettiği ve sinir sistemi için de önemlidir.

KOLESTEROLÜ DENGELER

Kalp temizliğinden korunmak için ekstra bakım gereksinimleri için soğan tüketebilirsiniz. İltihaba karşı koruma sağlayan soğan kalplerinden korunma riskini azaltır.

iStock-487260146

Çıkarıcı söktürücü soğanın, hedefin toksinlerin atılmasına ve kanın temizlenmesine destek olduğu bilinmektedir. Araştırmalar, soğanın göze çarpan damarlarda kenar korumaları ve kalbi güçlendireceğini belirtir.

İçeriğindeki sulfosid ve allisin sayesinde doğal antibiyotik görevini görürsünüz. Nezle ve soğuk algınlığı ile boğaz taramasının büyümesinin yanı sıra, yerleşmeki konaklama ve mikroba karşı birer savaşçı edasıyla mücadele eder.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Duyduğu halüsinasyonlar sayesinde hastalığını bulduDuyduğu halüsinasyonlar sayesinde hastalığını buldu
İlber Ortaylı'dan kötü haber!İlber Ortaylı’dan kötü haber!
NATO müdahaleye hazır olduğunu açıklamıştı!  Böyle duyurdu: İki ülke anlaştıNATO müdahaleye hazır olduğunu açıklamıştı! Böyle duyurdu: İki ülke anlaştı

.

Leave a Comment