Gültekin Uysal’dan dikkat çekici 28 Kasım Yorum

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, bir dizi temasta bulunmak için geldiği yer Antalya’da dün Manavgat ilçesinde esnafı ziyaret etti. Demokrat Parti Manavgat İlçe Başkanlığı’nda partililerle bir araya gelen Uysal, altılı masanın 28 Kasım’da kendi evinde yapacağı dokuzuncu toplantıya ilişkin bilgi verdi.

Uysal, aralarında şunları söyledi:

“28 KASIM’DA SADECE ALTILI MASA TOPLANTISI YOK”

“Sayın genel başkanları hafta içinde ziyaret ederek gündemle ilgili olarak hep beraber istişare köprüsü. Demokrat Parti olarak özel bir alımımız yok. Ama Türkiye’nin can alıcı, can yakıcı bileşenleri var. Bu can yakıcı gündemle birlikte yarınlara bir seçimin, siyasetin bir stratejik bir önceliği, bir zamanlama meselesi olduğu bilinciyle kendi planlamamız boyunca süreci etkin bir şekilde birleştirmek için toplantı hazırlıklarımızı da beraberinde getirdiğimiz. 28 Kasım’da sadece altılı masa toplantısı yok. 28 Şubat’ta açıkladığımız Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem teklifimizi yapısıyla hangi tüketicilerde bulunduğundan alacağı da beraberinde farklı bir programla inşallahyla paylaşacağız. Tüm vatandaşlarımızın müsterih olmasını ifade etmek isterim. Bu büyük ülkede bugün karşı karşıya kaldı rehin alma kurumlarına karşı Türkiye’de görülecek bir demokrasi, gidecek bir hukuk düzenini icra edecek herkesin eşit bir şekilde hükmetmeye sahip olduğu bir Türkiye’yi oluşturmak adına tüm bu çalışmalarımızı etkin bir şekilde sürdüreceğiz.”

“BUGÜN İÇİN BÖYLE BİR GENİŞLEME GÜNDEMİ YOK”

Uysal, “Altılım Masanın mümkün mü” olduğunu şu şekilde yanıtladı:

“Yürüyen ortak performans var. Bugün bu tür birlikteliklerin bir aritmetik toplamının olmaması, bir mana dışında ortaya çıkması gereken kanaatiyle gelenekleri, referansları bugün bir araya gelerek siyasi partilerin milletin büyük gelmesi, büyük ekseriyetini kucaklayabilme yetisi ortadadır. O anları ortak bir kararla hiçbir siyasi partiye özel bir değerlendirme yapmadan bir temel ilke, tepeme çıkmayı kararlaştırdığımız son toplantıda görüşüne karar verildi. Dışarı çıkmak, bugün için böyle bir yükseklik yok.”

.

Leave a Comment