Gündüz müdahale ettiği yaralının kızının mesai bitiminden sonra polis kazada öldüğünü söyledi

Kanada’da, bir sağlık görevlisi gündüz bir kaza ihbarı üzerine giderken müdahale ettiği hastanın kızının akşam mesaisi bitip akşam gittiğinde geçti. Kızı öldürüldü.

Fotoğraf: Guardian

Paramedik Jayme Erickson, 15 Kasım’da, Alberta’daki bir karayolunda meydana gelen kaza ihbarı bölgesine gitti. Ambulansla kaza mahalline gittiğinde ağır yaralı bir genç kıza ilk müdahaleleri uygulandı. Onu araçtan çıkarmak için yarım saat uğraştı. Hayati tehlike barındıran ambulans helikopterle Calgary körfezindeki bir organı kaldırılana kadar yanında bekleniyor.

Mesaisi bitip akşam eve giderken, polis kapısını çaldı ve 17 yaşındaki kızı Montana’nın trafik kazasında öldüğünü söyledi. Erickson, gündüz müdahale ettiği yaralanın kızı olduğunu o anda geçirir. Acil durumda, ağır yaralı olan kızını tanıyamamıştı. Polis, hastanedeki müdahalelere rağmen kurtarılamadığını, yaşam destek ünitesinin kapatıldığını söyledi.

Hayatı başına yıkılan Erickson, şu şekilde paylaştı: ”O gün müdahalede bulunduğumuz ağır yaralı kişi kendi kanımdan canımdanmış. Benim tek çocuğum. Küçüğüm, cildim Montana. Çalıştırdığım 17 yıl için minnetarım. Onu çok özleyeceğim. Mücadeleci bir insandı gerçek bir savaşçıydı benim güzel bölgelerim. Bir ebeveyn ve olay yerine ilk giden paramedik olarak yaşanabilecek en korkunç şeyi yönetme.”

İyi bir yüzücü olan ve hukuk eğitimi almak isteyen Montana Erickson’ın içinde bulunduğu taşıt yolculuğunun süresinin iyi olduğu belirtildi.

Bağlanan iki organı sayesinde iki kişinin hayatından kurtuldu.

Leave a Comment