Güneş tutulmasının daha zengin bir D vitamini kaynağı! Her gün 1 adet yemek tüm ihtiyacını karşılıyor…

Vücudunuzun sağlığının korunması yardımcı olmak için tüm yıl boyunca D vitamini alımı karşılaması önemlidir. Bu nedenle en zengin D vitamini depolarını sizler için listeledik.

GÜNEŞ IŞIĞI

İnsan vücuduna güneşe maruz kaldığında doğal olarak D vitamini sentezleyebilir Araştırmalar, en yoğun güneş saatlerinde (10:00 – 15:00) hafta en az iki kez yüze, kollara, bölgeye veya sırta 5-30 dakika güneşe maruz kalmanın genellikle yeterli D vitaminine yol açtığını göstermektedir.

Bununla birlikte, daha yüksek enlemlerde yaşamak, kış ayları, ileri yaş, daha koyu ten veya elde etmek her zaman giysi veya güneş kremi kullanmak gibi, bunu kapsayan birkaç factor vardır. Tabii ki direkt güneş ışığının cilt üzerindeki olumsuz etkilerinden dolayı güneşten korunmak önemlidir.

D VİTAMİNİ TAKVİYESİ

Çoğu multivitamin bir miktar D vitamini içerir. Ayrıca tüketilebilecek bireysel D vitamini takviyeleri de vardır. 50 yaşın üzerindeki yetişkinler veya boyun anne büyümeleri ile yetiştirilen bebekler için takviye önerilir. Tüm vitamin takviyelerinde olduğu gibi, çok fazla almak zarar verebilir, bu nedenle D vitamini deposunu satın almadan önce mutlaka bir doktora veya bir diyetisyene sahip olun.

SOMON

D vitamini yüksek yönetiminin arasında somon genellikle dinlemenin başında gelir. Somon yağlı bir balıktır ve D vitamini yağında çözünen bir vitamin olduğu için güzel bir birleşmedir. D vitamini içeriği, somonun vahşi veya çiftlikte yetiştirilen bireylere bağlı olarak değişimler ve yabani somonda daha D vitamini yüksek hayvanları vardır.

.

Leave a Comment