HDP’li Gergerlioğlu’na kayıp askerin ailesinden tokat gibi cevap

Girdiği çatışmanın ardından haber alınamayan Düzceli Mustafa Bazna’nın ailesi, çocukları ile ilgili paylaşım yapan Gergerlioğlu’na “HDP gibi bir partiden medet ummayız” diyerek cevap verdi.

HDP'li Gergerlioğlu'na kayıp askerin ailesinden tokat gibi cevap

Düzce merkeze bağlı Çay Mahallesi’nde oturan Bazna çocukların çocukları mustafa BaznaTürk Silahlı Kuvvetleri tarafından Irak’ın topraklarında yürütülen Pençe-Kilit operasyonuna katıldı.

Girdiği çatışmanın ardından Piyade Uzman Çavuş mustafa Bazna‘dan, bir daha haber alınamadı.

Gergerlioğlu paylaşım yaptı

Aile oğullarından gelecek haberi beklerken, HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu sosyal medya hesabında paylaşım yaparak, “Yeğenim mustafa Bazna Zap bölgesinde uzman askerdi. Kendilerinden 15 doğumdan haber alamıyoruz ve yapılacak kayıp şehit veya esir alınabileceğini söylüyorlar. Akıbetini öğrenmek istiyoruz, Bize bölgesi Çorumlu aile üyeleri akıbetini tahmin etmek.” dedi.

İHA’nın haberine göre; Gergerlioğlu, mustafa Bazna‘nın dayısından, kendisinden talep geldiğini iddia ederek, paylaştığını belirtti.

HDP'li Gergerlioğlu'na kayıp askerin ailesinden tokat gibi cevap #1

Aile tepki gösterdi

Gergerlioğlu’nun gönderi sonrası Bazna ailesi, HDP’li milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’na tepki gösterdi.

“Devletimizin her zaman yanımızda olduğunu bildirdiler”

mustafa Bazna‘nın ağabeyi Mehmet Baznakardeşinin zorlaması siyasete alet edilmemesini isteyerek, “Bu ayın 15’inde Salı günü saat 12.00 sıralarında valimiz, emniyet müdürümüzün bütün dairelerimize ailemize zincirinin ayrıntılarını anlattılar.

Devletimizin her zaman yanımızda olduğunu bildirdiler. Bu süreçlerden sonra artık devletimizin bütün birimleri ve kademeleri yanımızda olmaya devam etti. Bakanlıklarımız, kurmay başkanlığımız, askerlik şubelerimiz görevli geçti.

Kayıp askerin ailesi: HDP gibi bir partiden medet ummayız VİDEO


“Hiçbir şekilde HDP gibi bir partiden medet ummayız”

Cumhurbaşkanımıza kadar bu olayı intikal etti. Hepsi yanımızda oldu. Ben Türkiye Değişim Partisi Merkez ilçe Başkanı olarak görev yapıyor. Ancak biz konuşmayı siyasete alet etmek istemedik. Hiçbir açıklama yapmayıp ya da siyasi partilerle temasa geçmedik. Bunu siyasi malzeme haline getirmek isteseydik, genel başkanımız mustafa Sarıgül’le bir basın açıklaması yapmak istemiyoruz ama insanların milli duyguları, böyle tavırları hassasiyetleri üzerinden siyaset yapmak istemiyoruz.

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun tweetini görünce ailecek çok üzüldük. Dayısının kendisine gittiğinde, ailesinin askerinin akıbetini öğrendiğinde kaydetti. Hiçbir şekilde böyle bir talebimiz olmadığı gibi, bizim dayımızda yok. Bin canımız olsa binini de veririz ama hiçbir şekilde HDP gibi bir partiden, ya da onun vekilinden medet ummayız.” dedi.

HDP'li Gergerlioğlu'na kayıp askerin ailesinden tokat gibi cevap #2

“Türkiye Devlet Cumhuriyeti her zaman bizim yanımızdadır”

baba ramazan Bazna ise devlete sonsuz güvendiklerini, “Ben evlendim üzerinden siyasi oluşumların, hele hele HDP gibi bir oluşumun rant sağlamasını ve benim acımın üzerinden provokasyonun belli bir çıkarma çalışması beni derinden üzmüştür.

Benim devletim güçlü bir devlettir. Her zaman yanımızdadır, her zaman yanımızda olmuştur. Bu ilelebet böyle olacaktır. Ben birinin isteği benim acımın, yasımın üzerinden rant testi çalışması manevi değerlerimin hiçe sayılması içimi acıtmıştır. Bundan dolayı bu şekilde büyük rahatsızlık yaşarsınız.

Benim bu insanlar, böyle bir oluşumla ne benim ne evlatlarımın hiçbir şekilde ilgisi olamaz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti her zaman bizim yanımızdadır. Benun kayıplarının üstesinden geldi. Oğlum bir operasyondadır. Süreç uzun bir arada. Biz kudretli Türk devletine, cumhuriyetimize, askerimize, polisimize, Türk Silahlı Kuvvetlerimize sonsuz güveniyoruz. Gerekeni zaten yapıyorlar, yapacaklarını da bekliyorlar.” kullanım kullandı.

Vatanı olmayanın; evladı, namusu, bayrak olmaz”

Baba Bazna Ayrıca, 6 oğlu ve sahip olduğu vatan için seve seve gidebileceğini dile getirmek için “6 tane olsun benim var, altısı da bırak altısını kendi bedeninde her şekilde vatana feda olsun. Vatanı olmayanın; evladı, namusu, bayrak olmaz. Kimliği de olmaz. Kimliksiz bir insan düşünülmediği için önce benim her şeyden önce kendi canımdan önce de vatanım gelir. Herkes bunu böyle bilsin. Kimse evlat benimlerim üzerinden provokasyon yapılmasın.” şeklinde konuştu.

HDP'li Gergerlioğlu'na kayıp askerin ailesinden tokat gibi cevap #3

HDP'li Gergerlioğlu'na kayıp askerin ailesinden tokat gibi cevap #4

HDP'li Gergerlioğlu'na kayıp askerin ailesinden tokat gibi cevap #5

HDP'li Gergerlioğlu'na kayıp askerin ailesinden tokat gibi cevap #6

Leave a Comment