Her 8 erkekten 1’i prostat kanserine yakalanıyor, 40 erkekten 1’i yönetmek

Prostat bezinin basit olmayan bir organıyla ilgilenmek, kendi sağlığıyla ilgili ile çok da ilgilenmek, gidişatla ilgilenmiyor Prof. Dr. “Ben bu ek ücretlerinin beyefendilerine değil seslenirim. Eğer bir hanımefendi konforu sağlamak için kullanılacak yollardan geçiyoruz. Aslında hiç zamanan, çok hızlı bir şekilde bir kan testi ile hayat değişebiliyor. Ölüm ve yaşam çizgisi bu kadar net. Prostat kanser yerleştirmek için mavi alarm gerekiyor. Prostat kanserinin saç rengi mavidir. Bu mavi artı alarmın başlaması için yola çıktık” diye konuştu.

“PROSTAT KANSERİNDEN ÖLMEK ÇOK ZOR”

Dünyada her 8 erkek prostat kanseri hastası olduğunu vurgulayan Prof.Dr. “Erkeğin yaşının prostatında dönüm noktası oluyor. 100 ölm yiyecek hediyeleri var ama. Yani bir kanser hastalığına karşı erkeklik hormonları, prostat kanseri olacak ama kanser onu öldürmeyecek. Aslında prostat kanserinden ölmek diye bir şey çok zor. 8 erkekten 1’inde görülüyor ama 40 kanserden sadece 1’i düştü. Bunu daha iyiye götürmek için gerekiyor. Tedavilerimizin güçlenmesi ile beraber, prostat kanserinden çok fazla üretim azaldı” ifadelerine yer verdi.

“KADINLAR İÇİN MEME KANSERİ NEYSE ERKEKLER İÇİN DE PROSTAT KANSERİ O”

Medikal Onkoloji Uzmanı Prof.Dr. “Birinci derecede zayıf olanlar yakın olanlar 4 kat daha fazla risk taşıyor. Eğer iki tanı varsa, bu risk 6’ya, 8’e çıkıyor. Hassasiyetin olması gerekiyor. Bir kan testi ve muayene çok şey nesnesi” sözlerine yer verdi. Uslu, kadınlardan için meme kanserinden olduğunu düşünüyorum.

“Erkek eşleri ellerinden tutmadan devam etmeyen ama ne kadar bilinçlendirirsek süreç o kadar kolay olur. Prostat kanseri, tarihsel ile gelen bir süreç gibi. Ancak bizim için son derece başarılı olan, tahmin edilebilecek bir kanser türü. annesinde meme kanserine benzer bir kişi prostat hastalığı tercihi olabilir. Ailede prostat kanserleri, meme kanseri, pankreas kanserleri vakası sizde de prostat kanseri olabilir. Erkenden taramaya başlanması gerekir.”

Leave a Comment