Hıncal Uluç oğlu yolculuğuna uğurlandı

Kuruluş Tarihi: 22 Kasım 2022 15:25

Gazeteci ve spor yorumcusu Hıncal Uluç, Zincirlikuyu Mezarlığı’nda bulundu.

class=”medyanet-inline-adv”>

Gazeteci ve spor yorumcusu Hıncal Uluç, İstanbul’da tedavi gördüğü özel cenaze 83 yaşında hayatını kaybetti. Uluç için sabah saatlerinde meşgul olduğu Sabah Gazetesi ön töreni düzenlendi.

Törenin ardından Uluç’un naaşı Zincirlikuyu Camii’ne getirildi. Burada düzenlenen cenaze törenine Hıncal

Hıncal Uluç oğlu yolculuğuna uğurlandı

Uluç’un abisi Öcal Uluç, ailesi, Kültür ve Turizm Bakan yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, AK Parti Milletvekili Mahir Ünal, eski Başbakan Tansu Çiller, eski hükümet Bakanı Mehmet Ağar, Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Galatasaray Spor Kulübü Eski Başkanı Faruk Süren, Ak Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Sunay Akın, Ender Bilgin, spor ve medya camiasından çok sayıda isim katıldı. Hıncal Uluç’un cenaze namazı kılındı, helallik alındı. Uluç, törenin ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’na tanımlandı.

class=”medyanet-inline-adv”>

“TÜRK BASININA FARKLI BİR DÜNYA AÇTI”

Hıncal Uluç’un abisi Öcal Uluç, “O benim sadece kardeşim değil aynı zamanda meslektaşımdı. Kaldı, o akıllılık etti mutfağın dışını tercih etti.O yönetilen dergileriyle, gazeteleriyle Türk basınına başka bir dünya kapısı açtı” dedi.

Hıncal Uluç oğlu yolculuğuna uğurlandı

“EN YAKIN DOSTLARINI BİLE ELEŞTİRİRDİ”

Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, “45 seneye yakın bir dostluğumuz vardı. Kendine münhasır bir insandı. Toplumda gerekli olan kitabın içinden konuşma tarzını benimsemiştir. En yakın dostlarını bile en acımasız şekilde eleştirmekten geri bırakmadı” diye konuştu.

Galatasaray Spor Kulübü Eski Başkanı Faruk Süren, Hıncal Uluç’un iyi Galatasaraylı olduğunu belirterek “Galatasaray’ı eleştirmemekten, Galatasaray’ı ve yöneticilerini eleştiriyor” dedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

“SPOR GAZETECİLİĞİNDE ÇOK ÖNEMLİ BİR İNSANDIR”

Spor yorumcusu Serdar Ali Çeliker, “Sabah Gazetesi’nde yaptığım dönemler çok yakındık. Türk spor gazeteciliğinde çok önemli bir insandır” şeklinde konuştu.

Abi demekten çok keyif aldığı bir mahalle büyüğünü kaybettiğini söyleyen spor yorumcusu Ender Bilgin, “Evinde misafir olmaktan çok mutlu olduğu bir yakınımı kaybettim. Zor bir insandı. Seveni kadar sevmeyeni de vardı.

“YILLAR BOYUNCA DOSTLUĞUNU YAKINDAN HİSSETTİK”

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, “Hıncal abi çok yetenekli bir insandı. Özellikle kültür ve sanata çok değer verirdi. Yıllar boyunca dostluğunu içtenlikle hissettik” dedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

“GENÇLERE ÇOK MESAJ VERİRDİ”

Eski Başbakan Tansu Çiller, “Gençlere çok mesaj vardı.

AK Parti Milletvekili Mahir Ünal, Hıncal Uluç’un duruşuyla örnek göstererek “Hıncal Uluç’un hafızası niteliği bir insandı. Cumhurbaşkanımız ve partimizin taziyelerini iletiyoruz” diye konuştu.

Hıncal Uluç oğlu yolculuğuna uğurlandı

“CESUR BİR İNSANDI LAFINI ESİRGEMEZDİ”

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ise “Çok değerli ve değerli bir insandı.

.

Leave a Comment