Hulusi Akar’ın ‘nah’ sözü Meclis tutanaklarında sansürlendi

ANKARA TBMM’de devam eden görüşlerinde Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar sunum yaptı. İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray ile Bakan Hulusi Akar arasında yükseldi.

İYİ Partili Çıray görüşmeleri sırasında Bakan Akar’a, “Süleymaniye’de Türk askerlerinin başına çuval geçirme emrini veren Amerika Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Raymond Odierno’nun ele geçirdiği Liyakat Lejyonu şampiyonluğu aldınız” diye seslendi. Çıray’ın bu sözleri üzerine masaya vuran ve sinirlenen Bakan Akar, “Karşına kamerayı koy, şov yapmak için. Biraz sonra bunları yayınlayacaksınız, oy alacaksın. Nah alırsın böyle oy. Bozulmuşsun” dedi.

Plan ve Bütçe Komisyonu’nda bulunan videolara yansıyan Akar’ın ‘Hayır’ sözleri ne söylense söylensin kayıt altına alınan Meclis tutanaklarına ise yansımadı. Meclis tutanaklarında Akar’ın “Nah alırsın böyle oy. Bozulmuşsun” ifadeleri sansürlendi ve bu sözlere tutanaklarda yer verilmedi.

‘NAH’ İFADESİ TUTANAĞA GİRDİ

Plan ve Bütçe Komisyonu’nda İYİ Partili Çıray ile tartışan Bakan Akar’ın “Yok” sözü üzerine yapılan itiraz üzerine tutanaklara girdi.

Meclis tutanaklarında Akar’ın “Şov yapmak için platformdan yayını izleteceksin, oy alacaksın; nah alırsın böyle oy” ifadeleri yazıldı.

AKAR: BİRAZ ABARTILI CEVAP VERDİM

Bakan Hulusi Akar, tepki çeken ‘nah’ ifadesinin yer aldığı sözlerine ilişkin bütçe görüşmelerinde konuştu. İYİ Partili Çıray’ı kastederek, “Beyefendi bana bazı sorular sordu” diyen Bakan Akar, “Orada biraz abartılı cevap verdim” dedi ve şöyle devam etti:

Ama bu sorular onlarca kez soruldu. Meclis’e geldiğimizde ne sorulacaksa biz bu soruları yanıtladık. Savcılık düzeyinde, yargılamalarda üstümüze düşen neyse ki biz üstümüze düşeni hep yaptık.” (DUVAR)

Leave a Comment