Hurdadan topladı, kendi arazi aracını yaptı! Gören alkışlayıp, ıslık çalıyor

Koç Elektrik Üniversitesi Elektronik Mühendisliği 3. sınıf öğrencisi Ali Demircioğlu (23), evde ve çevreyi çalıştıran metalleri toplayarak araç yapmaya karar verdi. İki motosiklet motoru, karoserinde ızgarası ve çiçek saksısı kullanan, lastiklerini motosiklet, farlarını da eski model bir otomobil buzdolabından kullanan Demircioğlu, altı hafta buggy tarzı aracı tasarladı.

Hurda parçalardan oluşan arazi aracıyla test yapılarına çıkan Demircioğlu, aracını geliştirmeyi istiyor. Ali Demircioğlu, AA muhabirine 16. yüzyılda bu yana araç yapmayı yaptığını anlattı.

Bugüne kadar altı araç ürettiğini aktaran Demircioğlu, tasarladığı her araçta kendini biraz daha geliştirerek yenilikler eklediğini söyledi.

AA-20221125-29541670-29541666-TOPLADIGI_HURDA_PARCALARINDAN_KENDI_ARAZI_ARACINI_YAPTI

”HİBRİT ARAÇLARA YÖNELMEYİ DÜŞÜNÜYORUM”

Son aracı da hurdalık oluşturduğunu üretti Demircioğlu, şöyle devam etti: “Olabildiğince geridönüşümden kazanılmış cihazları keşfetti. Aracın örnekleri yan koridorda buzdolabı ızgarası var. Farlarımız çiçek muhafazasından ve yine bir hurda aracı farları. kendi üretimim, direksiyonumuz zincirinden yapıldı.

AA-20221125-29541670-29541668-TOPLADIGI_HURDA_PARCALARINDAN_KENDI_ARAZI_ARACINI_YAPTI

Demircioğlu, yaptığı aracın çift motor tek özelliklerine sahip olduğunu belirtti. Arazide rahat gidebilen aracının 60-70 kilometre hıza ulaşabildiğini anlatan Demircioğlu, bir litre benzinle yaklaşık 28 kilometre gidebildiğini söyledi.

“YERLİ ÜRETİM YAPMAK İSTİYORUM”

Araç üretimine devam süresine bağlı olarak Demircioğlu, şunları kaydetti: “Bu işi seri üretim haline getirmek ve bir fabrikada yerli yerli üretim yapmak istiyorum. doğal olarak.Korna çalanlar, alkışlayanlar, ıslık çalanlar oluyor.”

AA-20221125-29541670-29541669-TOPLADIGI_HURDA_PARCALARINDAN_KENDI_ARAZI_ARACINI_YAPTI

(AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
'Eşim Kezban'la birlikte oldu' dedi stüdyo bir anda karıştı!‘Eşim Kezban’la birlikte oldu’ dedi stüdyo bir anda karıştı!
Bakan Koca böyle duyurdu!  'Halkın ilk ve tek ülke olacağı'Bakan Koca böyle duyurdu! ‘Halkın ilk ve tek ülke olacağı’
İlber Ortaylı'dan kötü haber!İlber Ortaylı’dan kötü haber!

.

Leave a Comment