İki sanığın cinayetinde yer gözaltına alındı

2 Ekim’de cinayet ihbarından sonra çalışma başlatan ekipler, kavganın çıktığı Çayyolu Mutlukent Mahallesi’ndeki eğlence merkezinin güvenlik kameralarının kayıt yapmadığını fark etti.

Sanıklardan İlker K.‘nin elindeki bardağı, Şener’in karşısına vurduktan sonra rastgele savurmaya devam ettiği tanık ve diğer sanıkların beyanlarına yanarken polis, cinayetin karanlık noktalarını aydınlatmak için yeni deliller aradı. Cinayetin yerleşim alanı, diğer iş yerlerinin de güvenlik kameralarının kadraja girdiğini gizli ekipler, olay yerinde çok sayıda cam kırığı buldu.

AYRINTILI ARAŞTIRMA YAPILDI

Uzman polislerce toplanan kırıklar, renk, kalınlık, desen ve kullanılan malzeme gibi fiziki özelliklerinin yanı sıra yüzeydeki kesitlerine göre tasnif edildi.

Ankara Bölge Kriminal Polis Laboratuvarı uzmanlarınca yapılan çalışma sonunda kırık cam parçalarından kaynaklanan iki bardak, delil olarak dava sonucuna girdi. Olayda kullanılan üçüncü bardak ise çok küçük hakimiyet için bütün haline getirilemedi.

Bir araya getirilerek konuşmalar, kavga sırasında taraflar ayırdığını iddia eden sanıklar Ali G. ve Semih S. tarafından kullanılan bardaklara ait olduğu belirlenmiştir.

Bir canlı parçalardan ortaya çıkan iki bardakta sanıklar Ali G. ve Semih S.’nin parmak ucu ile maktul Şener’in DNA’sında bulundu.

Beyanında Şener’in baş ve boyun bölgelerini vurduğunu kabul eden sanıklardan İlker K.’nin kullandığı bardak ise darbenin yöneticileri küçük parçalara bölündüğü için aynı işleme tabi tutmadı.

BAŞIN SAĞ TARAFINDAKİ KESİK BİR ARAYA GETİRİLEN BARDAKTAN!

Bu tespitin ardından Savcı Şahin Kaplan’ın verdiği iddianamede, İlker K. ile Onur Şener arasındaki kavgaya müdahil olmayacağını iddia eden sanıklar Ali G., Semih S., Gözde G. ve Jale E.’nin müşterek hareketlerine dikkat çekildi.

Şener’in otopsi raporuna göre baş ve boyunları farklı yerlerde çok sayıda kesik olduğu belirtilen iddianamede, şu değerlendirmeye yer veriliyor:

Şener’in derin boyutları sol kenarları 5 santimetre ölçüsü kesi olduğu, İlker’in ikrarıyla bu yaralanmaya iç neden olduğu, Onur’un sağ tarafındaki yaraların da parçalanmış bardaklardan kaynaklandığı, (bir araya getirilen) bardakların bulunduğu Semih ve Ali’ye ait kan örnekleri olduğu , bu görünüşte Onur’un sağ tarafındaki yaralanmanın ise Ali ile Semih’ten kaynaklandığı, yine şüpheliler Semih ve Ali’nin cam ile ellerinin kesildiği yerler birlikte düşünüldüğünde bunun maktulü yaralamaları sırasında ortaya çıktığı ortaya çıkıyor. Şüphelilerin her birinin suçun icrasında üstlendiği rol ve katkıyla Onur Şener’in tutumunu kırdıkları anlaşılmıştır.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET TALEP EDİLDİ

İddianamede, acıma hissini duymadan bardak kırığıyla eylemi gerçekleştirdikleri belirtilen tutuklu sanıklar İlker K., Ali G., Semih S ile tutuksuz sanıklar Jale E. ve Gözde G.’nin, “canavarca hisle kasten ölüm” suçundan “ağırlaştırılmış müebbet hapsi” cezaya çarptırılmaları talep edildi.

Sanıklar, 25 Ocak 2023’te Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak.

.

Leave a Comment