İlber Ortaylı’dan sağlık incelemesi açıklama açıklaması

Milli Saraylar Başkanlığı ev sahipliğinde 21. Yüzyılda Saray-Müzeleri Değerlendirmek’ Bina sempozyumunun açılış oturumu ikinci avluda bulunan Has Ahırlar bölümü başladı.

Açılış kuruluşunda Milli Saraylar Başkanı Dr. Yasin Yıldız, oturum başkanı olarak Milli Saraylar Danışmanlar Komitesi Üyesi Prof. Dr. İlber Ortaylı, ICOM Eski Başkanı Dr. Alberto Garlandini ve İspanya Ulusal Miras Kurumu Başkanı Ana de la Cuevo konuşma yaptılar.

Milli Saraylar Başkanlığı tarafından düzenlenen, müzeciliğin tarihsel gelişimi ve ‘saray-müzeler’ ile ilgili uluslararası sempozyum 25-27 Kasım tarihleri ​​arasında devam edecek. 21. Yüzyılda Saray-Müzeleri Değerlendirmek’ açıklaması sempozyuma, izleyicilerin yanı sıra dünyada müzeciliği fiilen yöneten, alanda uzman isimler katıldı.

“KORONA’YI HAFİF GEÇİRDİM”

Son olarak, Covid-19 testinin pozitif çıktığı öğrenilen ve bu nedenle katlanacağı Osmaniye Belediyesi 6. Kitap Fuarı programı ertelenen Prof. Dr. Ortaylı, sağlık açısından ilgili konuştu.

Ortaylı “Korona’yı hafifletmek. Yoruldum biraz ama dikkat ediyorum, sempozyuma da gelebildim” dedi.

İlber Ortaylı, şöyle konuştu:

Bu sempozyumun yapılması iyi oldu, çünkü böyle bir şey yoktu. bir parçası.19.asır Akdeniz Kültüründe bir saray.Onlarla ortak sorunlarımız var, benzer iklim ve benzer kültürel çevredeyiz.Onlar bizi biz onları tanıyoruz yavaş yavaş.İnşallah gelecek toplantılarda Kremlin Sarayı ve Tahran Gülistan Sarayını da görürüz.”

Leave a Comment