iOS 16’da Kopya-Yapıştır Hatası Ortaya Çıktı

iOS 16’nın yeni bir arıza ortaya çıkması çıktı. Apple tarafından da doğrulanan bu hata, izninizi sürekli olarak panoya erişim istemesine neden oluyor. İşte hata ve Apple tarafından yapılan açıklama çıkaran…

ABD teknoloji teknoloji devi Apple, iPhone 14’ün paralel olarak yeni ürünler sistemi iOS 16‘yı yayınlıyor. Akıllı telefonlar için en yeni sistem sistemi, çok sayıda yeni özellik sunmuş. Ancak iOS 16, alınacak sorunlu bir sistem sistemi. Hatta Apple, daha fazla kişiye ulaştırdığı iPhone 14 ailesi için bile iOS 16.0.1 kodlu bir güncelleme yayınlamak mecbur kaldı.

Şimdiyse iOS 16’da yeni bir hata tespit edildi. İşin garip tarafı, Apple’ın bu hatadan bihaber olmasıydı. Gelin hep birlikte bu ayrıntılarına bakalım.

iOS 16’nın pano yöneticisi

iOS 16

Apple, iOS 16 ile kullanıcılar güvenliğini sağlamayı yeni bir özelik kazandırıyor. Bu özellik, gösterilecek olan daha iyi kopyalanmış panoya yerleştirilecek olan metinlere yeniden tasarlanmasını sağlamak için tasarlanmalıdır. Apple’a göre bu özellikler sayesinde telefondaki uygulamalar, panoya ulaşamayacaktı. Ancak bu olması gerektiği gibi çalışmadı. öyle ki tüm uygulamalar, pano için için reklamı göndermeye başladınız. Konuyla ilgilida içinde bulunan üst düzey Apple yöneticilerinden Ron Huang, bunun yüzünden gereken bir durum, yani bir hata olduğunu söyledi.

İLGİLİ HABER

iOS 16 Hatalarıyla Geldi: App Store’dan Uygulamalar Güncellenemiyor

Ron Huang tarafından oluşturulan şey görenden canından, kesinlikle beklenen bir şey değil ve bakmak gerekiyor. Ayrıca Huang’a göre pek çok kullanıcı, bu yeni özelliklerdeki hatadan. Apple yetkilisine göre şirket bu sorunu düzeltmek için çalışmaya başlayın ve geçmiş olsun iOS güncellemeleri ile bu soruna gidecek…

İLGİLİ HABER

Apple Kullanıcıları, iOS 16 Güncellemesinden Sonra Şarjlarının Daha Çabuk Bittiğini İddia Etti: Peki Gerçekten Öyle Olabilir mi?

Kaynak :
https://www.macrumors.com/2022/09/19/apple-executive-on-annoying-ios-16-prompt/

Leave a Comment