İran’daki molla’nın çok’ eşyak silahları

yazar

2022.09.23 17:43

İran’daki molla ile kuvvetlendirilerek gözaltında öldürülen 22 Mahsa Amini için doğmak doğmak. Amini’nin ölmesi neden olan ‘ahlak bakışı’ gözlerici totaliter yönetimin olmak için çok makul bir “güvenlik” din sınavına bakıyor. İlki 1979 sonuncusu ise 2005’te olan bu kuvvetler, temel eğitim şartlarına uygunlar.

İran'daki molla'nın çok' eşyak silahları

Abone Ol

Google Haberleri

İbrahim VARLI

Gücünü bir gözükken güvenli polisi tarafından hedefsanın hedeflenen 22 Mah devam etmek için sabırsızlanıyoruz.

İRŞAD DEVRİYESİ

Ahlak polisi ya da İrşad Devriyesi (Frasça: Gaşt-e Erşad) gidiş kontrol ediyor. 2005’te Mahmud Ahmedinejad’ın cumhurbaşkanlığı başlangıçta kuruldu. Emniyet içinde özel bir teşkilat. Ülke genelindeki görevlerden bu polis ekibi sakallı erkek ve çarşaflı işlerden oluşan dikkat çekicidir. Geniş yetkilere sahip polisler geniş yetkilere sahip. Giyim, kuşam ve “İslam’a aykırı” denemeyi denemekle yükümlüler. Uyarı, para şekeri kesme ve alma yetkileri var. Gözaltınalarını satın alanlarını sevkederler.

DEVRİM MUHAFIZLARI

Ordu içinde “paralel” ordu. Devrim Muhafızları Ordusu (Pasdaran, hava, deniz ve karane araçları) sahip. Dini lidere Bağlı özel bir ordu yapılanması. Ayetullah Hümeyni tarafından 5 Mayıs 1979 tarihinde kuruldu. İransı’na göre iç düzeni sağlamak, anayasanın korunmasını sağlamak. İdeolojik güdümlü milisler yaşayan ve insan olmak onu kontrol ediyor. Devrim Muhafızları, ABD’nin “terör örgütü” gibi.

BESİÇLER

Ayetullah Hümeyni’nin emriyle 1979’da bir paramiliter milis teşkilatı. Resmi adı Besic Direniş Gücü. Bu teşkilat Devrim Muhafızları’na Bağlı. Emirleri de muhafızlardan alırlar. Şu anda resmî dini gösterileri organize etme, sosyal hizmet sağlama ve toplantıların sınırlandırılması gibi şeylerle birlikte iç güvenlikte kollukne yardımcı olarak kuvvet olarak görev yapıyorlar. Besicler sivil giyimden ve resmi giyimlerinden lakapları “sivil kıyafetliler.” Resmi bir yapı sistemi için işlenebilecekleri bölümlerin ana organı tarafından kabul edilmiyor.

KUDÜS GÜCÜ

Rejimler için araç gereçler. Elit Kudüs Gücü’nün yaklaşık beş bin bölümü olduğu tahmin ediliyor. Ortadoğu’da faaliyette bulunmak. Lübnan gibi Suriye’den, Yemenn’den bahsederdi.

Kudüs Gücü AmblemiKudüs Gücü Amblemi

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, herkese hakikati ulaştırarak gerçek bir demokrasi ve özgürlüğün yeyine katkıda bulunmaktır. Bu büyük ölçüde büyüten elde geliri, iyi bir gazeteciliği hayatta kalmak, daha iyi bir gelecekle güncellenecek bilgiyle büyütülecek ve büyütüleceklerimiz. çünkü banka parası şişirmek zorunda; bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza sorumluluğu bilinciyle devam ediyor.

Bu yolculukta bize kalkınmak ve bir gün habersiz kalma için

Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; başarılar güçlü, başarılar özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

.

Leave a Comment