İslam Memiş’ten son dakika dolar, altın yorum! Yeni rakamlar duyurdu, akaryakıt tahmini yaptı

Altın fiyatları hafta içinde son dönemde en hızlı yükselişlerinden birini gerçekleştirdi. Yeni haftaya 1770 dolardan başlayarak altın 1769 dolardan hücum ederken en dikkat çekici yükseliş ise gram altın fiyatlarında yaşandı. 1068 liranın üzerine tüm zamanların rekorunu kıran altının gram fiyatı haftayı düşüşle 1050 liradan kapattı. Altın fiyat düşüşlerindeki ABD Merkez Bankası Fed yetkililerinin açıklamaları etkili oldu. Gelecek hafta açıklanacak Kasım ayı FOMC tutanaklarında Fed yetkililerinin nihai faiz beklentisi ve sonuca dair öngörülerinin emtia fiyatlamasında etkili olması bekleniyor.

Döviz kurları ve yerleşme konusunda yaşanan hikâyeler ile sona eren gelen ekonomist İslam Memiş bu kez akaryakıt yorumlarıyla gündeme geldi. İslam Memiş’ten gelen altın ve dolar yorumu şok etkisi yarattı. Gram ve ONS altın için tarih vermesi dikkat çekti. Uzman ismin altın için görüşme nedir? İşte yeni en son anlatım…

DOLAR VE AKARYAKIT YORUMU

İslam Memiş dolar kuruna ilişkin de yorumlarını aktarırken akaryakıt fiyatlarına dikkat edilmesi gerektiğini söyledi:

“Ekran fiyatlarında 18,62 olan dolar kuru 18,69-18,73 aralığında. Euro karşılaştırması daha ilkel bu hafta. Dolar kuru güçlü durunca, pariteler de destek verince, euro sterlin güçlenmesi de oldu” ifadesini kullandı. Sözlerinin devamında “19.31-19.39 aralığında bir euro var. Brent petrolün varil fiyatında düşüş var. Geniş bant aralığında dalgalanıyor. Bu kadar sert düşüşler olunca pompa fiyatlarına indirim olarak yansıyacaktır.”

“YÜKSELİŞ BAŞLADI DİYEMİYORUZ”

Altın fiyatlarında hareketli bir hafta geride kalırken geride kalanlarda bir sonraki seviyelerin ne görünümüne ilişkin uzman yorumlarını uygulamaya başladı. Konuya ilişkin Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş merak edilen tahmin altınine ilişkin detayları Youtube kanalında anlattı. TGRT Haber’in aktardığı haberde İslam Memiş, “Teknik olarak takip ettiğimiz seviye 1730-1780 dolar aralığı” ifadesini kullanan Para Piyasaları Uzmanı “1730 aşağı sızmadıkça problem yok, 1780 de yukarı geçiş boyunca yükselme diye başlamıyoruz. 1780’i direnç takip edip yeni zirveleri konuşuyor olacağım” ifadesini kullandı.

GRAM ALTIN ​​ETKİLERİ İÇİN İSLAM MEMİŞ’TEN YENİ TAHMİN

Gram altın hakkında yorum yapan Memiş, “Gram altın TL ekranlarda 1051 seviyesinde. 1050-1070 aralığında geziniyor. Kritik direnç 1090 lira. 1060 lira seviyesi kırıldı, oraya takıldı. Bir sonraki ataklarda 1090 seviyeleri. Ondan sonra 1100’lü evden rahat rahat yola çıkıyoruz” dedi.

.

Leave a Comment