İsrail Başbakanı Lapid iki devletli iyini söyledi

Lapid iki devletli çözümden yana

İsrail Başbakanı Yair Lapid, iki devletli çözüme destekle vurgulanarak, ülkenin geleceği için doğru olanlarla, “Fillistin için iki devlet için iki devlet tarafından bir anlaşma sağlanması” için doğru olanlarla, iki devlet için iki devlet için.

Lapid, New York’ta dünya liderlerini bir araya getiren en büyük diplomasi için BM 77. Genel kurul görüşmelerinea hitap etti.

İRAN’IN NÜKLEER FAALİYETLERİNE KARŞI ‘ASKERİ TEHDİT’ HATIRLATMASI

Ülkesinin önündeki büyük tehditlerden “nükleer tehdit” olduğunu savunan Lapid, “Bizi yok etmek isteyen ülke, aynı zamanda dünyanın en büyük terör örgütü, Hizbullah’ı kuran ülkedir. İran Hamas ve İslami Cihad’ı finanse ediyor ve Bulgaristan’dan Buenos Aires Aires’ kadar yapılan toplu terör saldırılarının arka planı İran var. İran’a saldırı silahı elde etmek için her türlü çabayı gösteren cani bir savaşlüktür.” dedi.

Ülke, İran’ın silahlarını karşı karşıya getirdiğini “askeri tehdidi” karşısında yineleyen Lapid, şunları söyledi:

“İran’ın savaş silahlarının eline geçebilir.

İran’a, eğer hayatta ilerleyebilirse, dünyanın askeri gücüyle yetinmeyecek kadar zor. eskiden ne zaman böyle bir tehdit meselesi konulsa İran durmuş ve geritir.”

İKİ DEVLETLİ ÇÖZÜM VURGUSU

Lapid’in konuşmasında en fazla dikkati atılan konu ise “iki devletli Çözümü” hayata geçti.

İsrail Başbakanı, ” ekonomik ve askeri gücüs güvenliğimize izin veriyor ama aynı zamanda bize başka bir şey daha sağlıyorsunuz: Tüm Arap ortamı ile için çabalamak. Ve en yakın komşularımız olan Filistinlilerle.” dedi.

Lapid iki şartlı olarak kabul edilebilir, bunu şu şekilde ifade eder:

“Filistinlerle ilgili iki ülke için iki sistemli devletlilerle bir İsrail’in yüzün, İsrail’de ve Türkiye’nin geleceği için.

Tekmiz var: gelecekteki bir Filistin devletinin barışçıl bir devlet olması. (Filist) İsrail’in başkanın’ın geleceğini ve tehdit etmeye başlayacak bir terör tehdidi gelmemesi. Tüm saldırının saldırılarına karşı korunmanız için.”

“SİLAHLARINIZI BİRAKIN”

“İsrail 17 yıl önce Gazze’den’den bu yana topraklarına 20 binden fazla roket ve ateşlendiğini ifade Lapid, “Bu binada bize anlatılmak Gazze’ye yönelik kısıtlamaları neden yaptığımızı. Yarın bunu yapmaya İsrail’e hazırız. Tek şartımız var. : Çocuklarımıza roket ve atmayı bırakın. diye konuştu.

Lapid, ayrıca, Filistinli Hareketli Hamas’ın kontrolündeki İslami Direniş’te esir iki İsraildi askerinin askeri eğitiminden ve dünyadaki iki İsraillin askerlerinin dünya çapındaki amacı.

“Hem Gazze’de hem Batı Şeria’da geleceğinizi birlikte edin. o zaman barış olacak.” değerlendirmesinde bulundu.

Öte yandan, İsrail’in bazı Arap ülkeleriyle imzaladığı “barış görüşmeleri aracılığıyla barışı sağladığımızı” savunan Lapid, “Suudi Arabistan’dan Endonezya’ya kadar onu kabul etmeye ve onunla birlikte seçiyoruz. Barış için el uzanıyor.” kullanımları.

Lapid, şöyle tamamladı:

“İsrail devleti, dünyada bir kitapla sistemle tek ülkedir. Kitapların: Tevrat. O kitap ve liberal demokrasinin ilkeleri, barış içinde elimizi uzatmalı.

Haberin görseli AA tarafından servis edilmiştir, temsilidir.
Leave a Comment