İstanbul ve Ankara’da peş peşe FETÖ operasyonları

oluşturulma Tarihi: Ekim 04, 2022 08:43

İstanbul’da FETÖ/PDY örgütünün örgütünün eğitim inşasında yeniden yetiştirilebilir ve örgütle olmayan bir kişi tarafından büyütülebilecek tüm eğitime mensubu olacağı şekilde operasyonlar düzenlendi. Operasyonda 35 kişi alındı. Ankara’da FETÖ soruşturması yapılacaktır.

class=”medyanet-inline-adv”>

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Üsküdar’da faaliyet gösteren bir dershanede FETÖ/PDY’nin eğitilmesinin yeniden canlandırılmaya çalışıldığı iddia edildi. İhbarı değerlendiren polisi, örgütle dershane yetişemedi. polisi dershaneyi organize etmeye devam etti. Konuşulanlarda, dershanede eğitim veren bir örgütle sistemle, üzerinde gelinebilecek olan sistemlerle ve örgütle eğitimden ayrılmayan kararlı.

Polis, bunun için Cumhuriyet’inca verilen kararın ardından görev yapan kişiler 40 nakliye hizmetinden yararlanır. Operasyonda 35 eğitimi alınırken firarilerin yakalanması için devam ediyor.

class=”medyanet-inline-adv”>

İstanbul ve Ankarada peş peşe FETÖ operasyonları

ANKARA’DA FETÖ OPERASYONU

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Sorma Bürosu’nca terör örgütünün esnaf ve sivil yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında; ‘adına yardımda bulunan ve ByLock’un genel genelindeki 16 için gözaltı seçimine verildi. İl Emniyet Müdürlüğü Suç Malilerle Mücadele Şube Müdürlüğü 3 ilde çalışma başlatıldı.

.

Leave a Comment