İşte VAR raporu! Hangi takımların maçında daha çok hata yapıldı?

Katar’da FIFA 2022 Dünya Kupası ile liglere ara verildi. A Spor yorumcusu Erman Toroğlu, lige verilen arada 4 büyüklerin maçlarını masasına yatırdı. Toroğlu, 4 büyüklerin mücadelelerinde yapılan hatalara dikkat çekti. İşte haberin detayları…

Galatasaray Haberleri Yayın Tarihi: 22.11.2022- 06:40

Süper Lig’de bu sezon yine en çok tartışılan kararın birisi hakem ve VAR kararları oldu. Özellikle Galatasaray’ın Türkiye Futbol Federasyonu ile yaptığı savaşta uzun süre meşgul olmadı. Nef Stadı’nda 2-2 sona eren Alanyaspor karşılaşmasının ilk yarısında Ali Palabıyık tarafından Sacha Boey’e gideceği kırmızı kart günlerice tartışıldı ve tartışıldı.

TARTIŞMALARA OĞUL NOKTA KONULDU

Takvim’in derlediği haberlere göre Türkiye’nin en önemli hakem hocalarından biri olan Erman Toroğlu, Spor Toto Süper Lig’de 14 haftalık VAR raporunu çıkardı ve yaşanan olaylara son noktayı koydu. Önceki akşam canlı yayında A Spor Yayın Koordinatörü Ender Bilgin’le beraber 4 büyüklerin maçlarını masaya yatıran Toroğlu çok önemli verileri ortaya çıkardı. Toroğlu’na göre sezon 14 haftalık bölümde en çok Galatasaray’ın yapısında VAR hatası yaşandı. Buna göre Sarı-Kırmızılılar’ın sonunda ortaya çıkan 35 pozisyonu 23 doğru, 12 hatalı karar verildi.

G.SARAY’IN LEHİNE DE HATA YAPILDI

Cimbom’un kalkanları 7, aleyhine ise 5 hata yapıldı. 2 puan farklı ligin zirvesinde yer alan Fenerbahçe’nin ise şu ana kadar aleyhine 3, gözetleyerek ise 1, Beşiktaş’ın da aleyhine 4, gözle 1 hata oldu. Erman Toroğlu’na göre Trabzonspor’un aleyhine 3 VAR hatası yaşanırken, Bordo-Mavililer’in direktifinde hata yapılmadı.

.

Leave a Comment