İsveç devlet televizyonunda skandal Erdoğan yayını! Canlı yayında Yayında uyarıları yapıyorlardı

NATO için Türkiye’yle ittifak mutabakatını ve teröristleri iade etme veren İsveç’te sözkandal. PKK’lıların her gün sokaklarda eylemde olduklarında bu kez devlet televizyonu SVT’te Cumhurbaşkanı Erdoğan’la dalga geçilen, onlar eğitilen bir yayında yapıldı. Yayında, İsveç’te yaşanan PKK sempatizanı Kadir Meral yer aldı.

abone ol

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin NATO’ya için için adeta Türkiye’ye yalvaran İsveç’te yeni skandal, PKK’lıların gösterilerini engellemeyen İsveç, şimdi de devlet televizyonunda Erdoğan’la dalga geçilmesine neden oldu. İsveç devlet televizyonu SVT’de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la dalga geçilen yayın, sosyal gündem oldu. Söz konusu yayında Erdoğan’ın, çeşit çeşitki tutumlarıyla dalga geçildi. İşte mutfağı:

“Erdoğan, nasıl oluyor da senin gibi bir Türk’ün saçı yok? Herkesin gittiği saç ekimi yaptırdığı bir yardım geliyorsun. Git hemen saçını ektir ya da bir eşarp tak.” Türkiye’nin iadesini PKK’lıların “aktivist” olarak tanımlandığı SVT’deki programda, şu ifadeler kullanılarak:

“Erdoğan, sen İsveç’ten rejim muhalefetleri ve aktivistleri düzen. Yani sana uymayan ve nefret ettiğin şeyler. İnternet alışverişinde böyle bir şey mi var? Aman ne kadar çirkin bir şey, bir de beden yanlış. Ama yine de almak istiyorum. Erdoğan, kendini duyduğu yeni Sultanı sanıyorsun.”

PKK’lı Kadir Meral programda konuşturuldu

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi bayrakları açılarak “Yaşasın demokrasi” sloganı atıldı. Programda bu ifadeleri kullanan ve İsveç’te yaşanılan Kadir Meral’in sosyal medya hesabından örgüt örgütü YPG/PKK’yı öven paylaşımları anlaşıldı.

İsveç’te yaşananlar Kadir Meral, Türkiye doğumu. 1989 yılında “siyasi uygulaması” Türkiye’yi terk etmek’e yerleşti. 1991 yılında Kadir Meral de İsveç’e. Meral’in İsveç’te terör örgütü PKK’ya destek mesajlarında insanlara tepkisini çekti.

.

Leave a Comment