İYİ Partili Çıray’ın harekat paylaşımı tartışma yarattı: ABD’ye bilgi verildi mi, sizce teröristler ne verdi?

13 Kasım Pazar günü İstiklal Caddesi’nde 6 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısının ardından Milli Savunma Bakanlığı, Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinde bulunan ve teröristler tarafından üs olarak kullanılan bölgede “Pençe-Kılıç Hava Harekatı” yayınlandı.

Bakanlıktan, gece saatlerinde bulunduğu hava harekatına yapılan ziyarette, koridorda kaydedilen; “PKK/KCK/YPG ve diğer terörist unsurlar etkisiz hale getirebilir; Irak’ın ve Suriye’nin topraklarındaki halkına ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını sınırlamak ve hudut korunmalarını sağlamak, terörü kaynağında yok etmek maksadıyla; Birleşmiş Milletler Antlaşması’nın 51’incisi Ana vatandan doğan meşru müdafaa haklarımız, Irak’ın ve Suriye’nin topraklarında bulunan ve teröristler tarafından sergilenen saldırılarda üs olarak kullanılan yer Pençe-Kılıç Hava Harekatı icra edilmiştir.”

İyi Parti İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Danışmanı Aytun Çıray, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye ve Kuzey Irak’a yaptığı hava harekatının ardından tartışma yaratan bir paylaşımda bulundu.

Aytun Çıray, “Pilotlarımız aslan gibi Suriye’nin kuzeyine hava operasyonları yapıyorlar. Ancak 18 Kasım’da geçici olarak vatandaşları uyardı ve ‘önümüzdeki günlerde Kuzey Suriye ve Kuzey Irak’ta Türk askerinin harekat yapacağını’ duyurdu. ABD’ye bilgi verildi mi? ne yaptı?”

İYİ Partili Çıray'ın harekat paylaşımı tartışma yarattı: ABD'ye bilgi verildi mi, sizce teröristler ne verdi?

Erdem Aksoy
Erdem Aksoy
Gündem Editörü Haberler.com – Güncel

Aytun Çıray İYİ Parti TSK Güncel Haberler

Leave a Comment