İzmir’in Çeşme ilçesinde ve Tokat’ta ormanı

oluşturulma Tarihi: Eylül 18, 2022 15:58

İzmir’in Çeşme ilçesi marina bölgesinde orman yangını çıktı. Çeşme’deki ateş kontrol alınırken bir yangın haberi de Tokat’tan geldi. Tokat’ın Topçam Yaylası’nda yangın çıktı. Havadan müdahale ile kontrole alınan ateşda 5 yıllık alan gördü.

class=”medyanet-inline-adv”>

15.30 sıra yangın ormanı çıkışında Çeşme Marina’ya yakın olan yerlerde. Bölgedeki yüksek hava koşulları gören çevredekiler, Orman İşletme Şefliği’ne ait olduğunu bildirdi.

İhbar doğrultusunda 4 helikopter, 2 uçaklar, 6 su tankeri ve 2 dozer sevk edildi.

İzmirin Çeşme ilçesinde ve Tokatta orman yangını

KONTROL ALTINA ALINDI

Orman İşletme Şefliği’nden yapılan yapım, 14.32’de ortaya çıkan ilk müdahalenin 14.45’te yapılacak projeye. Yangın, yaklaşık 2,5 müdahalenin ardından kontrol edildi. Bölgedeki yol haritasından bahsedildi.

BİR YANGIN HABERİ DE TOKAT’TAN

Tokat’ta Topçam Yaylası’nda yangın çıktı. Bölgeye sevk edilen ekipler, havadan ve karadan alevlere müdahale ediyor.

class=”medyanet-inline-adv”>

İzmirin Çeşme ilçesinde ve Tokatta orman yangını

Merkeze bağlı Topçam Yaylası Çamlık ormanda saat 15.00 sıralarında yangın çıktı. Yükselen dumanları fark eden, uyarılıyorsa doğru olarak Tokat Orman Erbaa ve Niksar Orman İşletme Müdürlükleri ile Amasya Orman Bölge Müdürlüğü sevk edildi. Yangın olarak yangında havadan da helikopterlerle müdahale edildi.

Yangına 20 jandarma, 50 yangın adım işçisi ve 30 köylü müdahale etti. Yaklaşık 1 saat ayarlanmıştır. Nüman üretim bölgesi Hatt Valisi Numan incelemelerinde bulundu.

İzmirin Çeşme ilçesinde ve Tokatta orman yangını

.

Leave a Comment