James Webb Uzay Teleskobu bu defa Neptün’e odaklandı! İlk kez bu kadar net görüntülendi

NASA, ESA ve CSA’nın birlikteliğiyle, yetişmek için gidilen girişimlerde bulunulan Webb Uzay Teleskobu ile başvuru sayıların sayısı. Bu sefer JWST, Neptün’e odaklandı.

james webb

BUZLU DEVİN YENİ YÜZÜ İLK DEFA ORTAYA ÇIKTI

James Webb Teleskobu, Güneş Sistemi’ndeki oğlu olan Neptün’ün 30 yılı için bir yayında en net çıktı yayınladı. Teleskop, Dünya’dan 4,3 milyar kilometre uzakta, Güneş Sistemi’nin küçükki buzlu devin yeni bir yüzünü gösterdi.

FdLjbRAWYAIge_d
Avrupa Uzay Ajansı tarafından gönderilen haberlere göre; James Webb Uzay Teleskobu, bu kez Güneş’e en uzak gezegen Neptün’ü objektifine aldı.

FdLZZDUXEAECd_Y

Neptün’ün halkaları, yol ayrıntılarıyla gözler önüne serildi.

FdLjcTZXkAAoEfy

En üstte parlak bir şekilde cisim; Neptün’ün en sıra dışı uydusu, tamamen donmuş nitrojenle olan Triton. Bu uydu, Güneş’ten gelen ışığın %70’ini yansıttığından bu kadar mutluydu.

FdLZaG4WQAMXwE-

“NEPTÜN NEDEN MAVİ DEĞİL?”

Avrupa Uzay, gezegenin neden mavi görünmediğini ise, “Webb’in Yakın (), 0, Kızılö arası (NIRC), 0, Kızılö arası yakın6 ila hedefte 5 mikrontam amaçlılar, bu neptün neptün, Webb’e mavi görünür.” sözleryle açıkladı.

FdLZZj9WAAIATOL

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Resmen duyurdu!  Yüzde 45 verecek, para kazanabileceksinizResmen duyurdu! Yüzde 45 verecek, para kazanabileceksiniz
Rusya karıştı!  Sosyal medyadan örgütlendiler, tepe kentte indilerRusya karıştı! Sosyal medyadan örgütlendiler, tepe kentte indiler
Büyükşen cinayeti sanığı: 'Helva hazır, yağ hazır, şeker ol'Büyükşen cinayeti sanığı: ‘Helva hazır, yağ hazır, şeker ol’

.

Leave a Comment