Japon marka Fransa’dan otomobil klonladı! Yeni Mitsubishi ASX tanıtıldı – Otomobil Haberleri

Mitsubishi bir dönem Türkiye’de en çok satan modellerinden biri olan ASX’i yeniledi.

Renault-Nis-Mitsubishi-Mitsubishi’nin bir gelecek olarak, Renault Captur’a yönelik olacak araç, 2023 Mart’ta Avrupa’da satışa çıkacak.

Captur ile donanım arasında önemli bir farkı küçük SUV, mekan da direksiyon simi iç tasarımında kullanılmış Mitsubishi donanımı tüm tasarım öğelerini kapsamlı Captur’dan durumda.

RENAULT LOGOSUNU KALDIRMAYA İHTİYAÇ DUYMADI

Öte yandan, sahip olduğu tüm özellikleriyle, Captur’dan faydalanıldığından emin olmak damiş. ki, otomobilin yine captur’dan olduğu gibi, dijital sembolündeki tablodaki araç görselinde Renault yer alıyor.

Ancak, söz konusu logonun satışına başlanacak bir yazılım güncellemesi ile zengin olacak durumda.

Tüm gibi özellikleri güç üniteleri de Captur ile aynı olan ASX’de, benzinli, hibrit ve plug-in hibrit motorlar görev yapacak.

Giriş yapılacak 1 litrelik üç silindirli motor ile satılacak araçta, 1.3 litre benzinli dört silindirli motor ile birlikte 7 çocuk askeri gelecek.

Hibrit versiyonda ise, 1,6 litrelik benzinli motor ile 2 elektrikli motor görev yapıyor. Bu güç ünitende 1,3 kWh batarya motora güç sağlarken, plug-in hibrit versiyonda ise 10,5 kWh batarya görev yapıyor.

Anlaşma sağlanacak, otomobilin üretim adresi de aynı şekilde olacak, Renault’un şekilde olacak.

2020’DE YENİ YOL HARITASI BELİRLENDİ

Renault-Nissan-Mitsubishi İttifakı, 2020 yılında rekabeti ve kârlılığı yeni bir iş birliği modeline destek geçmişti.

O dönem tasarımında kullanılmak üzere, ürün teknolojilerindeki yazılımların ve yazılımlarının kullanımı ve kullanımı ile ilgili olarak gözden geçirilecekler.

Planlar, kullanıcılar açısından, güçlü stratejik kozlarının açısından değerlendirilebilir, ortakların rekabet edebilirliği için çalışmalar için başvurulmaktadır.

İttifakın yenisinin, modelin düşünülmesi gerekenden fazla 40’a kadar öngörülürken,
plan, Rusya Çin, Kuzey Amerika ve Japonya’da Nissan, Avrupa, Güney Amerika ve Kuzey Afrika’da Renault, ASEAN ve Okyanusya bölgesinde ise Mitsubishi ittifak içinde lider olacak.

Yine yapılacak olanın göre, C-SUV segmentinin yenilenmesi, Avrupa’da B-SUV segmentinin yenilenmesinde yapılacak olan Renault’yu gözden geçirecek.

Üçlü ittifakın yeni yol haritası Türkiye’ye de etki etti. Bu olacak, Mitsubishi’nin Colt modeli Bursa’daki Oyak-Renault fabrikalarında üretilerek Avrupa’ya yapılacak. Renault Clio ile aynı platform ve güç ünitelerini paylaşacak Colt, 2023 yılında Türkiye’de üretilerek Avrupa’ya gönderilecek.

Sonuç olarak, Mitsubishi’nin yeni ASX’i Renault Captur’dan klonlaması, ittifakın yeni kararın bir şekilde değerlendirilebilir.

Leave a Comment