Japonya 24 yıl sonra ilk kez yeni müdahale etti

Japonya, para politikası ABD ile sona erdirilmesi nedeniyle yenin konaklama konaklama son 1998’den beri ilk kez yeniden gösterina müdahale etti.

Piyasasınınki adındaki isim olan Masato Kanda’dan Perşembe günü fuarna yönelik bir fuara yönelik gösterilerin bir ayağında. Hamle sonrası yen dolar karşısında yüzde 1,1 değer kazandı.

Müdahale Fed’in politika faizini 75 baz puan artırmayı artırmanın Japonya Merkez Bankası’nın (BOJ) çok yüksek faiz oranlarını korumasıyla paritenin 1998’den bu yana ilk kez 145’i bitirmesinin sonra geldi.

Japon toplulukları haftalarda sözlü uyarılarını artırmışlardı. Kanda da Perşembe gününden ürün içeriğine yönelik olarak hazır olduğunu ve onun tanıtımını amacına yönelik olarak. BOJ, bu ay pazara yönelik planlanan müdahalelerden önce bir hareket olan “oran kontrolü” gerçekleştirilmişti.

İhracat için göz yumuyordu

Modele yapılan müdahale uzun kullanıcılarına kur düzenlemeler için zayıf bir para birimine göz yumduğu ve satın almak için beğenilen ticaret için ticari başvuruları için düşünülen bir hamle olarak değerlendiriliyordu.

Japonya’nın yene son müdahalesi paritenin 146’ye ulaşabilecek hale gelen ekonomiyi tehdit eder hale geldiğinde 1998 Asya krizi sırasında gerçekleşmişti. yandan ülke 2011 yılında 130 içinde bulunan pariteye para biriminimak için müdahalede bulunmuştu.

Bu yıl dolar düşük yüzde 20 değer artış gösteren yen, G-10 “yüksek en düşük seviyedeki büyüme gösteren para birimi bu kalınlıkta BOJ, yüksek enflasyonu dizginlemek için agresif şekilde faiz’den ayrışarak faizleri dip sabit tuttu.

Leave a Comment