KAN DONDURAN OLAY | Kuzeni öldürtmüş! Cinayet an kamerada!

Karaman’da olay, 17 Kasım günü saat 18.00 sıralarında, İmaret Mahallesi 130 Sokak’ta meydana geldi. Sokakta yürüyen Ali Derman’a, motosikletten tabancayla 14 el ateş açıldı.

HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ

DHA’da yer alan haberlere göre vücuduna isabet eden 5 kurşunla yaralanan Derman, kaldırıldığı Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

“BENİ ORAYA ÇAĞIRIP ÇATIŞTIRMA”

Olaya ilişkin çalışma başlatan polis, kaçan dönemlerde Hakan Ö., tabanca ile ateş edenin de yanındaki Nevzat Y.’nin gözaltına alındı. Polis, yaptığı görev, cinayetin hemen öncesinde Ali Derman’ın Ali E. ile telefonda konuşması, Ali E.’nin Derman’ı 130 Sokak’a çağırdığını, belinde silahla olay yerine gelen Derman’ın ise Ali E.’ye “Beni oraya” çağırıp Hakan G.’lerle çatışmalarını. Onların geleceğini haber verme” diye mesaj attığını tespit etti.

ŞAHTE PLAKA TAKIP, KASK VERMİŞ

Olay anından geriye dönük kent genelindeki açık mobese ve güvenlik kamerasını kalkan polis, saldırı öncesi şüphelilerin Tabduk Emre Mahallesi´ndeki toptancılar geçidi bir süre beklemeni ve burada Hakan G.’nin Nevzat Y. ve Hakan Ö. ile buluştuğunu, Hakan G.’nin motosiklete sahte plaka takarak motosiklet sürücüsü Hakan Ö.’ye ve tabancayı kullanan Nevzat Y.’ye kask askerleri.

SURİYE’YE KAÇMA PLANI YAPMIŞLAR

Derinleştirildi, Ali E. ile Hakan G.’nin de olayın azmettiricileri olduğu belirlendi. Ekipler, Hakan Ö., Nevzat Y. ve Hakan G.’nin Mersin’e kaçtığını, Ali E.’nin ise Karaman’da olduğunu saptadı. Karaman Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ile Karaman ile Mersin’de yapılan baskınlarda 4 şüpheli gözaltına alındı. Mersin’de gözaltına alınan 3 şüphelinin ise Suriye’ye kaçmak için plan yaptıkları ortaya çıktı.

“MOTORDAN DÜŞERLER, DİYE KASK VERDİM”

Karaman’a gelecek şüphelilerden Hakan G., ilk ifadesinde, Nevzat Y.’nin cinayet işleyeceğini bilmediğini öne sürerek, “Ben Ali Derman’ı öldüreceklerini tahmin ediyorum. sahte plakayı bulundurduğum cinayet işleneceğinden haberim yoktu” dedi.

“ÖLDÜRME KASTIM YOKTU, KORKUTACAKTIM”

Ali Derman’a motosiklet üzerinden 14 el ateş eden Nevzat Y.’nin ise ifadesinde “Olay günü motosikletlerle gezerken Ali Derman’ı yolda gördüm.

Emniyette işlemleri tamamlanan 4 şüpheli de sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

AZMETTİRİCİ, KUZENİ ÇIKTI

Öte yandan tetiği çeken Nevzat Y.’nin 65, motosiklet sürücüsü Hakan Ö.’nin 32, öldürülen Ali Derman’ın ise 20 farklı suç kaydı olduğu belirtildi. Olayın azmettiricisi olduğu ileri yol Hakan G.´nin de Ali Derman´ın kuzeni olduğu öğrenildi.

Leave a Comment