Katar 2022’de drone iddiası… Brezilya, Sırbistan antrenmanları mı takip ediyor?

Sırbistan, 2022 Katar Dünya Kupası‘daki ilk sınavında organizasyon gruplarında başarılı takım olarak dikkati çeken Brezilya ile karşılaşacak.

Brezilya ve Sırbistan Doha’daki Al Arabi tesislerinde antrenman yapıyor ve iki takımı da kampları yolunda iki cephe bulunuyor. Zorlu mücadele öncesi Sambacılar’ın maçın antrenmanlarını kayıt altına aldıklarına dair iddialar ortaya atıldı.

Konuyla ilgili konuşan Sırbistan Teknik direktör Dragan Stoykoviç, Brezilya’nın antrenmanları drone kullanarak gözetlediği taraftaki yönergeleri yalanladı.

“Bence bu yanlış bilgi. Ve bir dron olsa bile, ne gördüklerini Bilmiyorum, özel bir şey yok.”(gülerek)

Stojkovic, beş kez Dünya Kupası şampiyonluğu yaşadığı takıma karşı mücadele etmekten çekinmeyeceklerini söyledi.

Tite, Neymar gözetimindeki hücum hattına 9 isim çağırırken Stojkovic, “Sırbistan’a karşı dört forvet mi oynayacak? O zaman işini bitirdi… Peki savunmada oynayacak kimse var mı? Brezilya harika bir takım, dünyanın en iyilerinden biri. Benim için şu anda altın bir üretima sahipler ve çok zor bir maç bekliyorum. 0-0’da başlıyor, kazanma şansımız var ve kimseden korkmuyoruz, Brezilya’dan bile.Bir Dünya Kupası’nda oynama deneyimine sahip daha olgun, kendine güvenen oyuncularımız var.Bu yeni bir meydan okuma.” şeklinde yorum yaptı.

Kaptan Dusan Tadiç ise “Brezilya hem bireysel hem de toplu olarak harika bir takım. Kesinlikle favorilerden biri. Brezilya’nın kalitesine dikkat etmemiz ama aynı zamanda kendi kalitemize de odaklanacağız. Genişletmeyi gururlandırmak ve kendi futbol tarzımızı oynamak istiyoruz.” dedi.

Lusail Stadı’nda yapılacak G Grubu müsabakası, yarın saat 22.00’de başlayacak. Mücadeleyi İranlı hakem Alireza Faghani yönetecek.

İki takımın Dünya Kupası’nda ikinci kez rakibi olacak. 2018 Rusya’da oynanan grup maçını Brezilya 2-0 kazanmıştı.

Leave a Comment